ROWEREM PO GÓRACH Jerzy Mendrek. Wydawnictwo Pascal Planowana premiera: 24 marca 2021

Czy kolarstwo górskie jest dla każdego? Tak! Wystarczy tylko sprawny rower i kask! I szczypta rowerowego know-how. Tym ostatnim dzieli się Jerzy Mendrek w swoim nowym przewodniku „Rowerem po górach”. Przewodnik ukaże się na rynku nakładem Wydawnictwa Pascal już 24 marca 2021 roku.

Niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z górskimi wyprawami rowerowymi, czy też jesteśmy downhillowymi wyjadaczami warto wiedzieć, gdzie szukać odpowiednich dla siebie tras. Cross-country, enduro czy downhill? A może pumptrack w wolnej chwili?

W wyborze odpowiedniej dla siebie trasy pomoże nowy przewodnik Jerzego Mendrka „Rowerem po górach”. Wszystkie ścieżki przedstawione w przewodniku podzielono na pięć poziomów trudności. Większość z nich wzbogacona została o filmiki z przejazdu (dzięki kodom QR), które pomogą ocenić swoje możliwości.

„Rowerem po górach” to nie tylko przewodnik po najlepszych rowerowych zjazdach w Sudetach, Beskidach i Bieszczadach, ale przede wszystkim kompendium wiedzy na temat doboru sprzętu i technik jazdy. Zaprezentowane w części teoretycznej techniki pozwolą szybciej nauczyć się podstawowych zasad jazdy lub przypomnieć je sobie przed sezonem. Lekcje wideo (dostępne dzięki kodom QR) prowadzone są z udziałem Szymona Kobylarskiego i Wojtka Czermaka, wielokrotnego medalisty i reprezentanta Polski w zjeździe rowerowym.

Osoby, które nigdy wcześniej nie wjeżdżały rowerami do lasu lub w góry będą mogły nareszcie to zmienić, a doświadczeni kolarze górscy odkryją nowe trasy! Pozostaje tylko zaopatrzyć się w kask i zacząć naukę jazdy od mistrzów, aby poczuć wolność podczas przemierzania górskich kilometrów na dwóch kółkach.

Jerzy Mendrek

Pasjonat kolarstwa górskiego: Enduro, Downhill, Pumptrack, MTB, zawodowo związany z kolarstwem od ponad 10 lat. Twórca edukacyjnej platformy rowerowej EduBike. Założyciel i prezes fundacji KULT, która zorganizowała ponad 120 festiwali rowerowych w całej Polsce od 2015 roku. Założyciel drużyny kolarskiej Doka Downhill City Team. Organizator międzynarodowej serii zawodów DOKA Downhill City Tour oraz pierwszych Mistrzostw Polski na torach pumptrack.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl