PODRÓŻNIK ROWEROWY Z JELENIEJ GÓRY - DAMIAN DROBYK, PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ZIMOWYCH WYPRAW I EKSPEDYCJI ROWEROWYCH!

Jeden z bardziej doświadczonych podróżników zarówno w Polsce jak i poza nią w planach ma przejechanie rowerem Antarktydy oraz zdobycie Bieguna Południowego. W ramach przygotowań do tego niezwykłego wyczynu, cyklista planuje przejechać bezludną drogę Dalton Highway na Alasce oraz zamarznięte Jezioro Bajkał w Rosji. W historii ekspedycji rowerowych było już kilka mniej lub bardziej udanych eksploracji białego kontynentu na jednośladzie.

Więcej o wyprawie na biegun znajdziecie na stronie - www.antarktyda.damiandrobyk.pl

Nasz czołowy polski podróżnik do tej pory na rowerze przejechał przez sześć kontynentów (66 krajów). Tylko na samych wyprawach pokonał prawie 100.000 kilometrów. Wszystkie wyprawy Damiana organizowane są po górach i ich najwyższych drogach, przez co liczba przewyższeń w pionie łącznie wyniosła ponad 1000km w górę (1.000.000 metrów)

Celem głównym rowerowych przygód naszego globtrotera jest projekt o nazwie - "Rowerowa Korona Ziemi", jest to zdobycie na rowerze wyprawowym wszystkich najwyższych dróg poszczególnych kontynentów.  Jak dotąd największym osiągnięciem jeleniogórzanina jest wjazd rowerem na wysokość 5805m n.p.m. pod wulkan Uturuncu w Boliwii w Andach podczas sześciomiesięcznej wyprawy przez cały kontynent Ameryki Południowej. W rowerowym CV podróżnika doczytać się można wjazdu na najwyższe drogi Europy, Australii, obu Ameryk i Afryki. Wyprawa przed Azję po najwyższych drogach i przełęczach Gór Pamir, Tien-Shan i Himalajów musiała zostać przesunięta na ten rok ze względu na pandemię.

W imieniu Damiana zapraszany również do wsparcia wyprawy po przez zbiórkę : https://zrzutka.pl/chc3mn Imię i Nazwisko każdej osoby która wesprze ekspedycję zostanie wpisane na flagę Polski, z którą podróżnik uda się na Antarktydę.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl