Kross Racing Team trzecią drużyną w najnowszym rankingu UCI

Sportowa, ambitna walka całego zespołu podczas startów w 2020 roku, przyniosła drużynie Kross Racing Team trzecie miejsce w międzynarodowym rankingu kolarstwa górskiego UCI. Najwyżej sklasyfikowanymi Polakami w tym zestawieniu są Maja Włoszczowska oraz Bartłomiej Wawak – oboje z Kross Racing Team. Przed zawodnikami kolejny, ekscytujący sezon, w którym liczą oni na kolejne zwycięstwa, zwłaszcza podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

  Źródło: UCI.org

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) opublikowała ostateczny ranking zespołów i zawodników za sezon 2020. Tym razem wyniki i punkty zdobyte w 2020 roku zaowocowały trzecim miejscem w klasyfikacji UCI, dla jednego z najlepszych zespołów kolarstwa górskiego na świecie, Kross Racing Team.   - Bardzo cieszę się z zajęcia przez drużynę trzeciego miejsca w światowym rankingu. Pokazuje to jakość i siłę naszej drużyny. Mam nadzieję, że sezon 2021 przyniesie nam jeszcze większą liczbę zwycięstw. Będziemy konsekwentnie realizować nasze cele podczas wyścigów Pucharu Świata oraz podczas startu w przeniesionych o rok Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – komentuje Kornel Osicki, Team Manager Kross Racing Team.  

Foto: Kross Racing Team

Sezon 2020 był bardzo trudny dla całego zespołu. Lockdown oraz odwoływane zawody, w tym Igrzyska Olimpijskie stanowiły dodatkowe wyzwania dla managera i sztabu zespołu, którzy musieli utrzymać motywację zawodników na wysokim poziomie. Po przywróceniu wydarzeń sportowych, w drugiej połowie roku zawodnicy Kross Racing Team zaczęli odnosić sukcesy. Ondrej Cink wygrał mistrzostwa Czech w kolarstwie górskim XCO (format olimpijski) a Maja Włoszczowska kolejny raz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie górskim XCO. Ostatni start w sezonie był dla drużyny bardzo udany. Podczas etapowego wyścigu Titan Desert w Hiszpanii triumfował Sergio Mantecon. W sumie zespół KRT odniósł w zakończonym już sezonie 14 zwycięstw. Zawodnicy Kross Racing Team rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2021. W nowy rok cały zespół wkracza z jeszcze większymi ambicjami i apetytem na kolejne zwycięstwa.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl