Volkswagen Samochody Dostawcze łączy się z RK Aluminium Bike Team

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Sześć lat temu, w roku 2014, wraz z drużyną kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, rozpoczęła podróż po świecie tej dyscypliny sportowej. Przez ten czas zespół utrzymywał się w czołówce kolarstwa górskiego w Polsce. Nadszedł jednak czas na zmiany. Od nowego roku drużyna Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team kończy swoją działalność. Marka pozostaje w sporcie kolarstwa górskiego zostając partnerem logistycznym teamu RK Aluminium Bike Team.


Koniec sezonu i nadchodząca zimowa przerwa, to dla świata sportu najczęściej czas zmian i planowania działań na rok następny. Podobnie jest w przypadku drużyny kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. Od nowego roku marka Volkswagen Samochody Dostawcze rozpoczyna współpracę z drużyną RK Aluminium Bike Team, która stawia przede wszystkim na młodych, zdolnych zawodników.

„Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom oraz całemu zespołowi, za lata wspólnych radości ze zwycięstw na zawodach rozgrywanych w Polsce i zagranicą, za budowę zespołowego ducha i za dumne noszenie znaku marki Volkswagen Samochody Dostawcze na koszulkach” – mówi dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Piotr Łakomy. „Pomimo zmian nie rozstajemy się jednak. Zostajemy w sporcie kolarstwa górskiego jako partner logistyczny. Jestem pewien, że nasze samochody – Crafter i Transporter – pomogą drużynie w odnoszeniu sukcesów i rozwoju młodych talentów w tej pięknej dyscyplinie sportu.”

„Od kilku lat jesteśmy bardzo zaangażowani w kolarstwo górskie. Stawiamy mocno na sport oraz na rozwój młodych, ambitnych zawodników. Chcemy aby mieli oni szanse na rozwój, na pracę z profesjonalnymi trenerami i oczywiście na starty, dające możliwości ścigania się z najlepszymi zawodnikami. Od nowego sezonu, w roku 2021, planujemy jeszcze bardziej się rozwijać, dając naszym zawodnikom najlepsze możliwości do rozwoju. Sponsoring teamu kolarskiego oraz inwestycja w młodych, świetnie rokujących zawodników, to nasz cel na najbliższy sezon i lata”– mówi właściciel firmy RK Aluminium Robert Karasek.

Drużyna Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team od lat odnosi wiele sukcesów w zawodach kolarstwa górskiego i przełajowego. W dotarciu na miejsca rywalizacji, zawodnikom pomagają dwa samochody: Volkswagen Crafter oraz Volkswagen California. Dzięki wielu funkcjonalnościom, pojazdy te dają możliwość wygodnego, szybkiego podróżowania z możliwością bezpiecznego przewiezienia rowerów i potrzebnego sprzętu.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl