Bike Adventure 2021. Nowa nadzieja

Wszyscy wiemy jaki był ten rok, jak niszczył plany sportowców i organizatorów imprez sportowych i jak zmienił nasze życie. Etapówka Bike Adventure, która tradycyjnie, od kilku lat, odbywa się w Szklarskiej Porębie na przełomie czerwca i lipca również została odwołana i przełożona na rok 2021. Kilka dni temu organizatorzy wyścigu uruchomili zapisy na tę imprezę, a to oznacza, że kolarski sezon 2021 jest tuż tuż.

Jeśli wspominamy o Bike Adventure i Szklarskiej Porębie, to należy się również wkrótce spodziewać szczegółów dotyczących Ultra Bike Maratonu, a co za tym idzie, całego cyklu BM, którego kalendarz jest już prawie gotowy, ale – ze zrozumiałych względów – niejasności, wątpliwości, przeszkód i trudności w przygotowaniu kolejnego sezonu i tak dużej, cyklicznej imprezy, jest oczywiście więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko jednak wydaje się być już na dobrej drodze, a informacja o Bike Adventure to kolarska jaskółka, zwiastujące kolejne, dobre wiadomości.

Bike Adventure zaplanowano w terminie 26 – 29.06.2021. Pozostaje oczywiście rywalizacja podzielona na dwa etapy w Górach Izerskich i dwa w Karkonoszach. Bazą wyścigu pozostaje niezmiennie Szklarska Poręba, a ściganie odbędzie się na dwóch dystansach – krótszym CLASSIC i dłuższym – PRO. Cztery dni etapowego szaleństwa to oczywiście klasyfikacja open kobiet i mężczyzn, kategorie wiekowe, jazda w parach i klasyfikacja drużynowa.

Limit uczestników ustalony jest na 600 osób, a w tej chwili na liście startowej mamy opłaconych już ponad 430 zgłoszeń. Ogromna większość zawodników i zawodniczek pozostawiła swoje opłaty startowe i przeniosła je z tego roku na rok 2021, wciąż zgłaszają się nowi uczestnicy i jeszcze trochę wolnych miejsc zostało. Niemniej jednak – organizatorzy sugerują pośpiech, biorąc pod uwagę topniejącą ilość wolnych miejsc i czas pozostały do wyścigu. Na pewno lista startowa zostanie zamknięta na długo przed startem, a pytanie brzmi tylko: kiedy i jak wcześnie?

Do końca roku obowiązują niższe opłaty startowe – start indywidualny to koszt 170 euro, a dla polskich zawodników 499 PLN. Od 1 stycznia wpisowe wyniesie już 599 PLN. Dwójka zawodników lub zawodniczek startująca w rywalizacji par zapłaci na razie 300 euro lub 849 PLN w przypadku teamu polskiego.

Informacje o wyścigu i rejestracji na stronie organizatora: https://bikeadventure.pl

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.p...

Organizatorzy spodziewają się uczestników z ponad 20 krajów, mając nadzieję, że w lecie przyszłego roku świat będzie już wracał do normalności, a epidemia koronawirusa zamieni się we wspomnienie. Bez względu na to jak potoczy się przyszłoroczna rzeczywistość, team Grabek Promotion pracuje nad wyścigami i imprezami zaplanowanymi na rok 2021. Bike Adventure to tylko jedna z wielu propozycji jakie nas w przyszłym roku czekają. Miejmy nadzieję, że pełen kalendarz startów ujrzy światło dzienne już niebawem.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl