W Giżycku przez dwa dni żegnamy wakacje na maratonach MTB

W ostatni weekend tegorocznych wakacji, 29-30 sierpnia zapraszamy na piąty etap Milko Mazury MTB do Giżycka. Wyścigi będą nie lada gratką dla każdego fana "pure mtb".

Miasteczko sportowe oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną w samym centrum Twierdzy Boyen. Trasa wyścigu to bardzo charakterystyczna runda o długości 10 km z profilem rodem z rasowego cross country. Ciekawe singletrack’i przeplatane będą krętymi duktami leśnymi poprowadzonymi po wzgórzach św. Brunona.

Pierwszy dzień stanie pod znakiem rywalizacji adeptów szkółek kolarskich rywalizujących w Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich oraz początkujących kolarzy, próbujących swoich sił na dystansie FUN, który liczyć będzie cztery rundy o łącznej długości 8 km. Adepci szkółek kolarskich zmierzą się z czterema dystansami:

Wyścig Nickelodeon Race 1 - Skrzaty: 2 km

Wyścig Nickelodeon Race 2 - Wentylki: 4 km

Wyścig Nickelodeon Race 3 - Żak / Żaczka: 6 km

Wyścig Nickelodeon Race 4 - Młodzik / Młodziczka: 8 km

Niedziela to już stałe wyścigi PRO (4 rundy - 42 km), EXPERT (3 rundy - 31,5 km) oraz HOBBY (1 runda - 10,5 km) i rywalizacja najmniejszych pociech na rowerkach biegowych, czyli Łaciate Junior Strider Racing Cup.

Dzięki zróżnicowaniu stopnia trudności i długości tras do rywalizacji może zgłosić się dosłownie każdy od amatorów kolarstwa górskiego, adeptów szkółek kolarskich, po członków zawodowych i amatorskich klubów.

Milko Mazury MTB Etap 5 - Bitwa o Twierdzę Boyen nie będzie ostatnim rozgrywanym w tym sezonie w powiecie giżyckim. 19-20 września zapraszamy na FINAŁ SEZONU do Wilkas. Świetna baza zawodów połączona z dość łatwą, dynamiczną trasą to nasza propozycja na zakończenie sezonu sezonu. To właśnie tu dobijemy od "brzegu" i zakończymy przygodę z mazurskimi wyścigami MTB.

Milko Mazury MTB 2020 to największa impreza kolarska w Polsce północno-wschodniej. Wyścigi organizowane są od 2016 roku i na stałe wpisały się już do kalendarza najważniejszych polskich kolarskich wydarzeń sportowych organizowanych na Warmii i Mazurach. Marka Milko jest ich sponsorem tytularnym, a SM Mlekpol sponsorem strategicznym Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR w Mrągowie.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl