Sztafety na podium podczas Mistrzostw Polski MTB

Wczoraj na trasie Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2020 o mistrzowskie tytuły rywalizowały sztafety. Najszybszą okazała się drużyna Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, która tym samym obroniła tytuł Mistrza Polski.Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2020 za nami. Rywalizacja dziewięciu sztafet wyłoniła tegorocznego Mistrza Polski. Tytuł, po raz czwarty, obroniła drużyna Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team w składzie: Aleksandra Podgórska, Stanisław Nowak, Krzysztof Klimek oraz Filip Helta. Filip Helta, w drużynie Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, który zastąpił mistrza Polski Bartłomieja Wawaka doprowadził do zwycięstwa, jadąc na ostatniej zmianie.


- To mój pierwszy złoty medal z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. Jestem zadowolony, z tego co zrobiliśmy. Nasze założenia przedstartowe spełniliśmy w 100%. Byłem na ostatniej zmianie. Krzysiek Klimek - nasz junior wjechał z bezpieczna przewagą, ja utrzymałem tylko równe tempo i kontrolowałem wyścig. Trasa na Górze Czterech Wiatrów  jest bardzo ciężka fizycznie. Nawet na jednej rundzie można było zobaczyć jak zawodnicy, którzy dali z siebie wszystko ledwo utrzymywały się na nogach - powiedział po zakończonym zwycięskim wyścigu Filip Helta.

Faworyci sztafety od 2017 roku nie oddają mistrzowskiego tytułu, a w Mrągowie zdobyli złoto już po raz trzeci. Na drugim miejscu podium stanęli zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego 1 w w składzie: Karol Ostaszewski, Miłosz Ośko, Klaudia Czabok i Konrad Czabok. Brąz po rozstrzygnięciach sędziowie przyznali Mitutoyo AZS Wratislavia w składzie Jakub Kowalczyk, Adam Wąsowicz, Hanna Fijałowska i Łukasz Klimczewski.Tym samym  Warszawski Klub Kolarski 2 został zdyskwalifikowany i nie stanął na trzecim miejscu.Wcześniej odbyła się walka drużynowa w młodszych kategoriach. Sztafetę Młodzieżową Mieszaną (Junior Młodszy/ Juniorka Młodsza) wygrali zawodnicy RK Aluminium Bike Team w składzie: Maksymilian Wiśniowski i Tatiana Gromada. Jako drudzy trasę pokonali UKK Huragan Wołomin, a trzeci do mety dojechali KKW Nexelo Wałbrzych.Wśród Młodzików i Młodziczek najlepsi okazali się zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego 1 w składzie Maciej Jarosławski i Alicja Matuła. Drugie miejsce przypadło UKK Huragan Wołomin, a jako trzeci dojechali zawodnicy KKW Nexelo Wałbrzych.


Po zmaganiach na Górze Czterech Wiatrów odbyła się konferencja prasowa na mrągowskim molo, w której udział wzięli zawodnicy mistrzowskiej drużyny prowadzonej przez Bogdana Czarnotę.W sobotę o tytuły Mistrzów Polski walczyli zawodnicy w kategoriach: Masters II, III, IV i Masters Kobiet oraz po raz pierwszy podczas Mistrzostw Polski Juniorzy Młodsi, dla których będzie to Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. O Puchar Prezesa PZKol rywalizować będą kategorie: Żaków i Młodzików.Sportowych emisji dostarcza sponsor strategiczny Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol.Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl