Od dziś do niedzieli cała Polska z Tour de Pologne.

Dziś na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpoczyna się 77. Tour de Pologne. Podczas pięciu emocjonujących etapów zobaczymy rywalizację znakomitych kolarzy, w tym Rafała Majki z zespołu BORA-Hansgrohe, który jest jednym z faworytów wyścigu. Transmisje decydujących momentów każdego etapu od środy na żywo w Eurosporcie 1.

77. edycja Tour de Pologne rozpocznie się w środę 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Na trasie zobaczymy najlepsze zespoły świata i kolarskie gwiazdy takie jak Rafał Majka, Pascal Ackermann i Maciej Bodnar z BORA-Hansgrohe, Tomasz Marczyński z Lotto Soudal, Richard Carapaz i Dennis Rohan z Team INEOS, Jakob Fuglsang z Astany, Mark Cavendish z Bahrain-McLaren, Remco Evenepoel z Deceuninck-Quick Step, a także kolarzy CCC Team i Reprezentacji Polski.

Pasjonująco zapowiadającą się rywalizację skomentują w Eurosporcie 1 Tomasz Jaroński Dariusz Baranowski. Ekspertem i reporterem na trasie wyścigu będzie Adam Probosz. Eurosport 1 pokaże na żywo decydujące momenty każdego etapu.

Podczas 77. Tour de Pologne UCI World Tour o pomiar czasu zadba smartwatch Huawei Watch GT 2e. 

– Bardzo się cieszę z możliwości współpracy z firmą Huawei, która odpowiada za oficjalnym pomiar czasu podczas tegorocznego wyścigu. Przed nami pięć dni wspaniałej rywalizacji, która w ostatnich latach była niezwykle zacięta. Różnice czasowe między najlepszymi kolarzami są minimalne i walka o zwycięstwo trwa do ostatnich metrów. Liczę na wielkie emocje także w tym roku i jestem zadowolony, że będziemy mogli je przeżywać wspólnie z Huawei – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Foto: Paweł Waloszczyk

Kolejne etapy będą miały metę w Katowicach, Zabrzu, Bielsko-Białej, Bukowinie Tatrzańskiej i Krakowie. Widzowie zobaczą trzy etapy dla sprinterów i dwa górskie, a całkowita długość trasy Tour de Pologne to 891 km.

Pełną listę startową do wyścigu znajdziecie pod tym linkiem: https://www.tourdepologne.pl/lista-startowa/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl