Wajs Góra i wąwozy z Twierdzy Modlin. Lotto Poland Bike Marathon.

Zrobiliśmy to już po raz dwunasty. Razem z Wami LOTTO Poland Bike Marathon organizowany przez Grzegorza Wajsa wpadł na weekend do Nowego Dworu Mazowieckiego. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, na mapie Poland Bike gości od samego początku. Frekwencja, jak na środek upalnego lata i wakacji, rewelacyjna. W fortecy pojawiło się blisko 500 zawodników. Wisienką na torcie znów była stroma „WajsGóra” i malownicze wąwozy.

- Twierdza Modlin zawsze zachwyca. Co roku odkrywamy ją na nowo - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Tym razem umieściliśmy Kolarskie Miasteczko w nowej przestrzeni i wytyczyliśmy widowiskową, techniczną „podkowę” tuż przed finiszem. Było bardzo atrakcyjnie zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

Na trasie MAX (45 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), przed Przemysławem Baranowskim (Białobłocki Pro Coaching) i Ernestem Kurowskim (Józefów). Wśród kobiet wygrała Anna Urban (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), przed Anną Wołos (Enea KS Energia Kozienice) i Martą Motylewską (Płocki Klub Kolarski).

Dystans MINI (25 km) najszybciej pokonał Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team), a za nim finiszowali Emil Krupa (Bike Salon Team) i Tomasz Posadzy (Pruszyński Cycling Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team) i Katarzyną Skurą (Jakoobcycles BKK Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Wśród chłopców zwyciężył Fryderyk Węgrzyn (V-MAX Mińsk Mazowiecki), przed Pawłem Bickim (Warszawski Klub Kolarski) i Mikołajem Mroczkowskim (Stajnia Rowerowa InterCars Team). Rywalizację dziewcząt wygrała Patrycja Tabor, przed Faustyną Wolak (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Gabrielą Miąskiewicz (V-MAX Mińsk Mazowiecki). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed Enea KS Energia Kozienice i NRF Hengst Racing, a w punktacji MINI TEAM zwyciężył Timbud Team, przed Wieliszew Heron Team i ANG Spółdzielnia MTB. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed V-MAX Mińsk Mazowiecki i Stajnia Rowerowa InterCars Team, a w punktacji rodzinnej najlepsi byli Biccy, przed Wróblewskimi i Woźniakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim został zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Twierdzą Modlin oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa pozostaje na Mazowszu. Kolejne emocje już w niedzielę 9 sierpnia w Warszawie podczas XI Memoriału Stanisława Królaka. Start i meta wyścigów, oddzielnie na rowerach górskich i szosowych, znajdą się na Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Placu Zamkowego. Wystartować może każdy. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl