Pierwsze karty rozdane, jokerem Szymon Woźniak

Jazdą na czas otworzyli zawodnicy etapowy wyścig Nowy Targ Road Challenge. W talii kart Jokerem okazał się Szymon Woźniak z Masterform, który na bardzo trudnej technicznie trasie w kilkoma podjazdami wiodącymi malowniczą ścieżką rowerowa Velo Dunajec pokonał o 4 sekundy faworyzowanego reprezentanta In Mogilany Cycling Team Adama Wójcika, niedawnego jeszcze zawodnika grupy zawodowej Domin Sport. Niecałą sekundę za Adamem uplasował się Jakub Żurek z 72D Rowmix Java Team. W czołówce różnice czasowe nieznaczne, 10-ty zawodnik na mecie traci tylko 25 sekund, dlatego czekamy na kolejne rozdanie kart w dniu jutrzejszym.

Foto Wiktor Bubniak

W peletonie Pań walka wyglądała równie zawzięcie. Typowane przez nas faworytki udowodniły swoją wartość, a czarny koń z Holandii pokazał również swoje kopytko. Zaledwie o 1 sekundę Angelika Tlołka z Jas-Kółka zdołała wyprzedzić na mecie Kamilę Wójcikiewicz z Agrochest Team. Panie niemal w równorzędnej walce stoczyły zacięty bój widoczny na podjeździe do mety. Typowana na czarnego konia wśród Pań  Alicja Verhagen z RWC Ahoy straciła jedynie 7 sekund. I również tutaj różnice są na tyle małe, że ciężko jest wytypować zdecydowaną faworytkę po pierwszym etapie. 

Foto Wiktor Bubniak

Drużynowo sumą czasów tryumfowali zawodnicy 72D Rowmix Java Team przed In Mogilany Cycling TeamAgrochest Team. Jutro czeka na zawodników etap Królewski z Białki Tatrzańskiej do Litwinki o długości 112 km i przewyższeniu ponad 1900 m w pionie. Kobiety jada swój osobny wyścig za peletonem męskim na dystansie 74 km i 1300 metrach przewyższenia. Z zaciekawieniem oczekujemy pysznej walki na trasie.

Link do wyników : https://system.timedo.pl/pl/publiczny/wyniki/413/k...


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl