Kto wygra "Nowy Targ Road Challenge" ? Typy i historia wyścigu.

Już jutro, w przedostatni piątek lipca, jazdą na czas wzdłuż jeziora Czorsztyńskiego, rozpocznie się najcięższy tegoroczny szosowy wyścig etapowy dla amatorów "Nowy Targ Road Challenge". Ponad 200 zawodników i zawodniczek (których uzbierał się przyzwoity peletonik) będzie rywalizowało na bardzo technicznej i wymagającej trasie, najeżonej licznymi zakrętami i krótkimi podjazdami. Meta usytuowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie zamku w Niedzicy, co będzie sprzyjało kibicowaniu zawodnikom jadącym popularną trasą rowerową Velo Dunajec.


Kolejne dwa etapy jakie przygotował Cezary Szafraniec z Tatra Cycling Events to już ogromne wyzwanie kondycyjne i siłowe dla zawodników. Etapy liczą bowiem 112 i 98 km, a suma przewyższeń z obu etapów zamyka się w 3700 metrach w górę. Peleton Pań po raz pierwszy ma rywalizować samotnie w swoim damskim gronie, co wiele zawodniczek chwaliło już przed startem imprezy. 

My skupimy się również troszkę na historii wyścigu i spróbujemy wyłowić z grona zawodników i zawodniczek kandydatów do walki o wygraną w całym wyścigu.

Historia tej imprezy sięga roku 2016 kiedy to zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Adam Wójcik z UKS Podwilk. Adam również i w tym roku pojawi się na starcie we Frydmanie. Wśród Pań tryumfowała wtedy Klaudia Radziszewska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Najlepszym góralem wyścigu został Gabor Fejes z SVK - HUN mix team. 

Rok 2017 zapisał się wygraną całego wyścigu na koncie Piotra Tomany z Gatta Bike-RS. Najlepszą zawodniczką była Agnieszka Sikora z Wawa Bike Team, natomiast góralem w grochy został Piotr  Szafraniec z Trek Velonews.pl :)

Nie zdarzyło się jeszcze w historii imprezy, by zwycięzca się powtórzył, dlatego w 2018 roku najszybszym i najmocniejszym zawodnikiem po 3 dniach ścigania został Jarosław Górecki z KOLARSKI.EU, który po solowej akcji napunktował na tyle dużo, że wygrał również klasyfikację najlepszego górala. Z grona Pań najmocniejsza okazała się Angelika Grabiec z JAS-Kółka.

W końcu rok 2019 i zwycięstwo Sebastiana Druszkiewicza z IN Mogilany Cycling Team, oraz jego wygrana koszulka w grochy, natomiast wśród Pań zaskoczyła powtórnym zwycięstwem Angelika Tlołka z Jas-kółka.

Pokusimy się teraz o wskazanie grona faworytów do wygranej w tym roku, jednak ta impreza potrafi być również bardzo nieprzewidywalna, z racji swojego stopnia trudności, kapryśnej czasem pogody i przytrafiających się zarówno defektów, jak i upadków podczas jazdy. Zacznijmy od Pań tym razem. Jako murowaną faworytkę do wygranej trzeba wymienić Angelikę Tlołkę  z Jask-Kółka, z racji specyfiki swojej jazdy wyścigowej i dwukrotnego zwycięstwa w tej imprezie. Na pewno łatwo zwycięstwa nie odda Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team. W walce z tymi zawodniczkami będą się liczyły również Anna Tomica z Trek Bielsko Biała Tomica Coaching i Stefania Staszel z In Mogilany Cycling Team. Zagadką pozostaje dyspozycja Alicji Verhagen z RWC Ahoy w Holandii, o której kilka osób szepcze w kuluarach jako czarnym koniu.

Z grona Panów grupa pretendentów do wygranej jest nieco większa, ale i tu spróbujemy wytypować najmocniejsze silniki na ten wyścig. Zarówno Adam Wójcik, jak i Sebastian Druszkiewicz są w stanie wygrać ten wyścig po raz drugi. Niewiadomą pozostaje dyspozycja Piotra Tomany z Agrochest Team, który po raz pierwszy pojawi się startowo właśnie na tej imprezie. W szerszym gronie faworytów wymienić musimy znane już z brykania po okolicznych podjazdach nogi panów Michała Przybysza z Varso, Damiana Bartoszka z Agrochest Team, czy Patrycjusza Urbanka z Jas-Kółka. Jako Team obstawiamy murowanych fworytów Agrochest Team72D Rowmix Java Team. Do gry włączą się zapewne również Velo GD i In Mogilany Cycling Team, oraz miejscowy Nowotarski Klub Kolarski.

Strona organizatora : http://nowytargroadchallenge.pl/

Pojawimy się przy trasie wyścigu dopingować głośno zawodników, oraz zapewniając sety zdjęciowe z obu etapów jazdy wspólnej, również bezpośrednio z trasy, gdzie na pewno zauważycie naszego najlepszego strzelca na motorze.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl