Już jutro- Perlejewo na inaugurację LOTTO Poland Bike Marathon

Najpierw wizyta na Podlasiu, a potem seria kolarskich wyścigów na Mazowszu. W niedzielę 5 lipca w Gminie Perlejewo wystartuje dwunasty sezon LOTTO Poland Bike Marathon. Sezon zupełnie inny niż poprzednie. Pandemia koronawirusa wymusiła ponad 3-miesięczne zawieszenie. W normalnych warunkach cykl organizowany przez Grzegorza Wajsa byłby już daleko za półmetkiem. Ale nie ma co narzekać. Dobrze, że jest. Czas rozkręcić dwa kółka!

LOTTO Poland Bike Marathon w ostatnich latach stał się jednym z największych i najpopularniejszych cykli wyścigów amatorów MTB w Polsce. W roku 2020 kolarze z charakterystycznymi, okrągłymi numerami na rowerach ponownie pojawią się na bezdrożach, ścieżkach i leśnych duktach. Przede wszystkim w województwie mazowieckim.

Ale najpierw Perlejewo nad Bugiem w województwie podlaskim. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i w otoczeniu przepięknej nadbużańskiej przyrody. Idealne miejsce na letni weekend. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów znajdzie się we wsi Granne 15 przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (48 km), MINI (28 km) oraz FAN (6 km). Swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

- Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów w jednym wyścigu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób i na takie grupy podzielimy zawodników przed startem – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Zawody odbędą się według ściśle określonych zasad bezpieczeństwa. Wyścigi będą startowały w odstępach 30-minutowych. Strefy startu, mety i Biura Zawodów zostaną rozdzielone, a zawodnicy zanim ruszą na trasy będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa.

Zapisy internetowe zostały już zakończone, ale zgłoszenia - na miejscu w Biurze Zawodów w Grannem - będą przyjmowane także w niedzielę 5 lipca. O godzinie 10.00 wystartuje Mini Cross dla przedszkolaków, o 11.15 na trasę FAN pojadą uczniowie szkół podstawowych, a od godziny 12.30 rywalizować będą dorośli najpierw na dystansie MINI, a następnie MAX. W Perlejewie poznamy pierwszych liderów klasyfikacji generalnej cyklu w ponad 40 indywidualnych kategoriach wiekowych, a także w trzech punktacjach drużynowych oraz rodzinnej.

BIURO ZAWODÓW

Miasteczko Poland Bike (Gmina Perlejewo, Granne 15 – Nadbużańskie Centrum Turystyczne) - 4 lipca (sobota) godz. 17.00-19.00 oraz 5 lipca (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 - wyścigi Mini Cross (100 i 200 m), sektory z podziałem na roczniki: I (2016-2018) oraz II (2014-2015)

godz. 10.30 - dekoracja Mini Cross

godz. 11.15 - wyścig FAN (6 km), sektory z podziałem na roczniki: I (2006-2007), II (2008-2009), III (2010-2011) oraz IV (2012-2013)

godz. 12.00 - dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 - wyścig 1 - pierwszy na dystansie MINI

Kolejne wyścigi na dystansach MINI i MAX będą startowały w odstępach 30-minutowych. Dekoracje MINI i MAX będą przeprowadzone po zakończeniu wyścigów na danych dystansach – MINI (ok. 15.00) i MAX (ok. 16.00).

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Perlejewo organizowany jest przy współpracy z Urzędem Gminy Perlejewo. Patronat honorowy sprawują Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Wójt Gminy Perlejewo.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl