Garmin MTB Series Connect. Zwycięzcy trzydniowej etapówki.

Rozegrana w minionym tygodniu seria Garmin MTB Series Connect była oryginalną propozycją wirtualnej zabawy, skierowaną przede wszystkim do miłośników kolarstwa górskiego. Uczestnicy trzech etapów pokazali, że mimo ograniczeń nie tracą motywacji, a najlepsza w sportowej rywalizacji jest porządna dawka pozytywnych emocji!

Garmin MTB Series Connect to seria wirtualnych wyścigów dla użytkowników liczników GPS Garmin, które po sparowaniu z trenażerami Tacx lub innymi interaktywnymi urządzeniami tego typu, pozwalają wirtualnie przejechać niemalże każdą zapisaną trasę. Do pokonania były trzy, 27-kilometrowe pętle zawodów Garmin MTB Series w Gdańsku, Kolbudach i Sopocie, które w związku z sytuacją epidemiologiczną zostały przełożone na wrzesień i październik 2020 roku.

„Każda próba wykręcenia na trenażerze najlepszego czasu na jednej z tych trzech tras, oznacza tak naprawdę trwający około godzinny, intensywny trening o mocno interwałowym charakterze. Ściganie się na wszystkich trzech etapach w ciągu jednego tygodnia, to już większe wyzwanie i test kondycji. Cieszę się, że dzięki Garmin MTB Series Connect, część uczestników poznała lepiej możliwości jakie dają im urządzenia Garmin i aplikacja Garmin Connnect. Zarówno jeżeli chodzi o trening w domu, jak i w szerszej perspektywie: dzielenie się trasami, tworzenie własnych grup, wyzwań i segmentów. Funkcji, które mogą wykorzystać miłośnicy sportowej rywalizacji, w czasie, gdy nie jest możliwe spotkanie w dużym gronie na prawdziwych ścieżkach” – komentuje Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska.

Do udziału w każdym z 3 „terenowych” etapów Garmin MTB Series Connect zgłosiło się ponad 100 osób – użytkowników urządzeń Garmin i trenażerów. Dedykowana grupa w aplikacji Garmin Connect w ciągu dwóch tygodni zgromadziła przeszło 200 członków, stając się jedynym w swoim rodzaju wirtualnym klubem kolarskim. Najlepszy średni czas na trzech etapach (47:01) osiągnął Wojciech Wołosz. Z kolei wśród pań najlepszy średni czas dwóch etapów (01:01:42) wykręciła Katarzyna Grochowska.

„Pomysł na cykl powstał z chęci zintegrowania środowiska w tym trudnym czasie i pokazania, że mimo sytuacji miłośnicy kolarstwa nie poddają się i trzymają formę. To, że się nam udało, najdobitniej pokazują pełne pozytywnych emocji i sportowej ambicji filmiki, zgłoszone do konkursu towarzyszącego wirtualnej zabawie” – komentuje Filip Szołowski, organizator Garmin MTB Series. Zadanie konkursowe polegało na opublikowaniu 30-sekundowego filmu z komentarzem własnym lub towarzyszących kibiców, nagranego w czasie wirtualnej walki na trasie zawodów. Do autorów najlepszych zgłoszeń powędrowały liczniki rowerowe GPS Garmin Edge 130. Wszystkie nadesłane filmy obejrzeć można na facebookowym profilu @Garmin MTB Series. Są one doskonałym dowodem na to, że w sportowej rywalizacji najlepsza jest porządna dawka pozytywnych emocji.

Foto:  Olle Vastbinder

Więcej informacji o Garmin MTB Series Connect znaleźć można na stronach:

https://www.facebook.com/garminpolska

https://www.facebook.com/mtbseries

 Urządzenia Garmin umożliwiające zabawę: Edge 520, Edge 520 plus, Edge 530, Edge 820, Edge 830, Edge 1030, Edge 1000 (w ograniczonym zakresie).


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

  • Manitou Mezzer Pro LE

    Manitou Mezzer to amortyzator, który pomaga Amerykanom powrócić na wyboiste górskie ścieżki rowerowe. Wyposażony w system Dorado Air i system...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl