Nowości od CeramicSpeed dla produktów Shimano

Duńczycy z CeramicSpeed'a zaprezentowali dwa nowe produkty z linii wózków systemu o powiększonych kółeczkach (OSPW X System). Zostały one zaprojektowane w celu zapewnienia jak największej wytrzymałości oraz zoptymalizowane pod kątem minimalizacji tarcia. Owe dwa nowe produkty są kompatybilne z przerzutkami Shimano XT/XTR oraz GRX/RX. Przydatność systemu OSPW X została udowodniona przez Marion Norbert Riberolle (Experza Pro CX) podczas Mistrzostw Świata CX U23 kobiet, a także jest wykorzystywana przez MTB team Centurion Vaude.

System OSPW X dla grupy Shimano GRX

System został przewidziany dla grup Shimano GRX 810/815 oraz Shimano Ultegra RX 800/805 i został zoptymalizowany pod kątem rowerów typu gravel oraz CX. System sprawdził się w boju podczas takich wiosennych klasyków jak Paris-Roubaix czy Strade Bianche. Wózek został zaprojektowany pod kątem napędów 2x: został wyposażony w górne kółeczko o 13 zębach oraz dolne o 19 zębach. OSPW X System jest kompatybilny z 11 rzędowymi kasetami o maksymalnym zakresie 11-36T. Ciekawostką jest fakt, iż możemy regulować naciąg sprężyny, dzięki czemu możemy dostosować naszą przerzutkę do konkretnego terenu.

System OSPW X dla grupy Shimano XT/XTR

OSPW X System dedykowany dla grup Shimano XT/XTR dostępny będzie dla napędów 1x12. Wózek został wyposażony w górne kółeczko o 14 zębach oraz dolne o 18 zębach. Został zaprojektowany z myślą o rygorystycznych wymogach kolarstwa górskiego, zapewniając wysoką stabilność, jednocześnie minimalizując opór. Wózek jest kompatybilny z kasetami o maksymalnym zakresie 10-51T. Podobnie jak ma to miejsce w wersji dla grupy GRX/RX, także i tutaj mamy do wybory dwie wartości napięcia sprężyny.

Sytem OSPW X pozwala na zmniejszenie tarcia od 35 do 40% w porównaniu do wózków wyposażonych w tradycyjne łożyska maszynowe. Cena jaką nam przyjdzie zapłacić to €499. Dużo, lecz na pewnym poziomie o zwycięstwie decyduje tzw. "apteka". Chodzi oczywiście o detale, a nie o doping.

Listę sklepów, które prowadzą sprzedaż produktów marki CeramicSpeed znajdziecie tutaj.


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl