Bartłomiej Wawak znów na podium. Polak drugi w Salamina Epic Cup

Bartłomiej Wawak nie zwalnia tempa. Zawodnik Kross Racing Team uplasował się na podium w drugim wyścigu sezonu 2020. Podczas Salamina Epic Cup finiszował na 2. pozycji.

Wyścig UCI C1 odbył się na greckiej wyspie Salamina. W rywalizacji wzięło udział dwóch zawodników Kross Racing Team. Obok Wawaka, na starcie stanął Sergio Mantecon. Ostatecznie, Hiszpan ukończył zmagania na 10. pozycji.

Wawak potwierdził bardzo dobrą formę u progu sezonu. Dwa tygodnie temu etapowy wyścig 4 Stage MTB Race Lanzarote zakończył na 3. miejscu. W Grecji spisał się jeszcze lepiej, a zwycięstwo stracił dopiero na finiszu. – Przede wszystkim cieszę się z kolejnego miejsca na podium. Z drugiej strony pozostaje mały niedosyt, ponieważ do wygranej zabrakło bardzo niewiele. Mogę być zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji, ale liczę, że forma będzie cały czas rosła – powiedział Bartłomiej Wawak, zawodnik Kross Racing Team.

Już we wtorek rozpoczyna się wyścig etapowy z serii Salamina Epic Cup. Celem podopiecznych Kornela Osickiego jest walka o zwycięstwa zarówno etapowe, jak i w klasyfikacji generalnej. – Bardzo ważne, że zawodnicy zdobyli kolejne punkty do rankingu UCI. W przypadku Bartka, udany występ to także istotne punkty do rankingu olimpijskiego. Najbliższy tydzień będzie dla nas wymagający i niezwykle intensywny, natomiast już teraz widać, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do sezonu oraz z optymizmem możemy wyczekiwać kolejnych startów – podsumował Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.