Dobry start Aleksandry Podgórskiej w Grecji. Polka zbiera punkty do rankingu olimpijskiego

Bardzo dobre, 9. miejsce zajęła Aleksandra Podgórska w swoim pierwszym starcie w tym sezonie. Tym samym zawodniczka ekipy Volkswagena zbiera 12 punktów do rankingu olimpijskiego.

Pierwszy start w tym roku młodej zawodniczki miał miejsce na greckiej wyspie Salaminie, gdzie odbył się wyścig pierwszej klasy UCI. To z kolei oznaczało, że stawka będzie mocna. W swoim premierowym starcie zawodniczka jeżdżąca na co dzień w Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team spisała się bardzo dobrze, zajmując 9. pozycję – to dobre przetarcie na początek sezonu.

- Pierwszy start nieco szybciej niż pierwotnie zaplanowaliśmy razem trenerem, więc traktujemy go typowo treningowo. Nie nastawiałam się na żaden konkretny wynik. Jak to bywa na pierwszych wyścigach rozpoczynających sezon było ciężko, ale jak to się mówi „pierwsze koty za płoty”. Przez pierwsze okrążenie zmagałam się z bardzo mocnym bólem brzucha i dopiero od drugiej rundy, gdy mnie puściło, mogłam jechać własnym tempem. Niestety wyścig był już wtedy w dużym stopniu ułożony – skomentowała zawodniczka.

Na Salaminie po raz pierwszy w formule cross country w tym roku wystartował Filip Helta, klubowy kolega Aleksandry Podgórskiej.

Nowy nabytek drużyny Volkswagena po dobrych występach w Hiszpanii, liczył co prawda na miejsce w pierwszej dziesiątce, natomiast ostatecznie musiał zadowolić się 19. pozycją.

- Na starcie pojawiła się mocna obsada. Przez pierwsze trzy rundy nie mogłem złapać dobrego tempa, zostając z tyłu. Do przejechania mieliśmy siedem okrążeń. Sytuacja zmieniła się po trzeciej rundzie i zacząłem odrabiać straty, wyprzedzając około 20 zawodników – podsumował Filip Helta.

Teraz czas na szybką regenerację i już we wtorek dwójka z ekipy Volkswagena rozpocznie rywalizację w czterodniowej etapówce na trasach Salaminy.


Salamina Epic MTB Cup Race

Elita mężczyzn

1. Jofre Cullell Estape (Hiszpania) 1:31:49

2. Bartłomiej Wawak (Polska) 1:31:49

3. Jan Vastl (Czechy) 1:32:02

19. Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:36:04

Elita kobiet

1. Vera Medvedeva (Rosja) 1:34:51

2. Claudia Galicia Cortina (Hiszpania) 1:35:06

3. Greta Seiwald (Włochy) 1:36:04

9. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:41:44


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl