Początek drogi do Tokio – Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje aktualny skład drużyny kolarstwa górskiego

Warszawa, 21 stycznia 2020 r. Trwają intensywne przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio. To jeden z najważniejszych celów zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a właściwie Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, który wraz ze zmianą identyfikacji wizualnej marki, która weszła w życie pod koniec 2019 roku, zmienia nazwę drużyny. Wśród zawodników połączenie mieszanki doświadczenia z młodością ma w olimpijskim sezonie 2020 przynieść sukcesy zespołowi zarówno na krajowym podwórku, jak i arenie międzynarodowej.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku. Wśród wielu dyscyplin prezentowanych na zawodach znaleźć można także kolarstwo górskie. Do tak wymagającej konkurencji przygotowują się zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, wyznaczając sobie tym samym cel na ten rok. - To będzie bardzo intensywny czas dla całej drużyny, będziemy mocno trzymać kciuki, aby nasi zawodnicy wywalczyli kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie. – mówi Magda Piekarczyk, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

We wrześniu 2019 wraz ze zmianą identyfikacji wizualnej Volkswagen Samochody Dostawcze nastąpiła również zmiana nazwy marki. W związku z tym, nazwa drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team to od dziś Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. – Wprowadzenie zmiany w nazwie drużyny wydaje się być oczywistym z uwagi na wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej i zmiany nazwy marki na rynku Polskim. Wprowadzi to spójność w komunikacji dla fanów drużyny i klientów marki – podkreśla Magda Piekarczyk.

Duże transfery lubią ciszę – tak mawia się w środowisku sportowym o ważnych ruchach personalnych. Tak też było w przypadku Marka Konwy, który po roku przerwy wrócił do barw Volkswagen Samochody Dostawcze.

- Marek to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać, jego sukcesy mówią same za siebie. 27 koszulek Mistrza Polski, zarówno w olimpijskiej formule cross country, jak i w kolarstwie przełajowym, występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Wicemistrzostwo Świata MTB w 2011 roku – to sukcesy, jakich może pozazdrościć Markowi większość polskich kolarzy górskich. W 2011 roku był trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB do lat 23 – opisuje Maciej Zabłocki, menedżer zespołu.

Celem Marka Konwy na rozpoczęty właśnie sezon będzie odzyskanie koszulki mistrza Polski cross country oraz awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

W najbliższym sezonie barwy Volkswagen Samochody Dostawcze nadal będą reprezentować Stanisław Nowak i Piotr Kryński, odpowiednio mistrz i wicemistrz Polski do lat 23 w kolarstwie przełajowym sprzed tygodnia ze Szczekocin. Nową twarzą będzie z kolei zaledwie 16-letni Krzysztof Klimek, mistrz Polski kat. junior młodszy w cross country.

Zawodnikiem, który w tym sezonie zdaje się sprawić wiele niespodzianek jest Filip Helta, aktualny mistrz kraju do lat 23, który rozpoczyna współpracę z drużyną. - Filip przechodzi z wieku młodzieżowca do elity. Liczymy, że wniesie do zespołu wiele młodzieńczej energii i entuzjazmu, lecz jednocześnie pamiętajmy, że jest to zawodnik bardzo silny i zdolny już teraz do zwycięstw w zawodach najwyższej rangi. Filip wpisuje się w naszą strategię stawiania na młodych zawodników – dodaje Maciej Zabłocki.

Z kobieciej części zespołu o wyjeździe na Igrzyska Olimpijskie poważnie myśleć może Aleksandra Podgórska, aktualna wicemistrzyni Polski cross country, która pierwszy sezon w barwach Volkswagen Samochody Dostawcze zalicza do bardzo dobrych. Tytuł Wicemistrzyni Polski, 12. miejsce na Mistrzostwach Europy, wielokrotnie zajmowane pozycje na podium w wysokiej rangi zawodach UCI.  – Bardzo nas cieszy to, jak rozwija się talent Oli, która należy do ścisłej czołówki Polski i ma realne szanse na wyjazd do Tokio – uzupełnia Maciej Zabłocki.

Wśród pań barwy Volkswagena reprezentować będą też Anna Urban, jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek w polskiej i europejskiej czołówce maratonów MTB oraz Zuzanna Krzystała, prawdziwe objawienie ostatnich miesięcy w polskim kolarstwie górskim.

- Zuza bardzo szybko z poziomu amatorskiego wzniosła się na poziom pozwalający rywalizować w najważniejszych krajowych zawodach, a jak pokazują ostatnie Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, może zdobywać tytuły mistrzowskie. Czy będzie czarnym koniem sezonu 2020? Jej siła, zaangażowanie i kultura pracy mogą sprawić, że Zuza będzie walczyć w czołówce każdych zawodów w Polsce. Możemy pochwalić się skompletowaniem składu, który stanowi ciekawą mieszankę doświadczenia i młodości i już gwarantuje wysoki poziom sportowy  – komentuje menedżer zespołu.

Skład: 

Aleksandra Podgórska

Data urodzenia: 09.04.1994

Sukcesy: akademicka Mistrzyni Polski (2015 i 2016), akademicka Wicemistrzyni Świata MTB XCO (2016). Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski MTB XCO i XCM, wicemistrzyni Polski MTB XCO 2019. Nadzieja olimpijska na Tokio 2020.

Ola to jedna z najzdolniejszych polskich zawodniczek młodego pokolenia, która ostatnie Mistrzostwa Polski zakończyła doskonałą 2. pozycją, ulegając jedynie Mai Włoszczowskiej. W bieżącym sezonie będzie walczyć o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W osiąganiu świetnych wyników pomaga jej zainteresowanie dietetyką.

 

Zuzanna Krzystała

Data urodzenia: 11.05.1990

Sukcesy: Zwyciężczyni wielu maratonów i wyścigów przełajowych, m. in. klasyfikacji generalnych dystans PRO Bike Atelier MTB Maraton (2017, 2018, 2019), czy klasyfikacji MEGA Bike Maraton (2018, 2019). Wicemistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym (2019), 7. miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim XCO 2019.

Jedno z największych objawień ostatnich miesięcy w polskim kolarstwie górskim. Zuzanna bardzo szybko z poziomu amatorskiego wzniosła się na poziom pozwalający rywalizować w najważniejszych krajowych zawodach. Czy będzie czarnym koniem sezonu 2020?

 

Anna Urban

Data urodzenia: 17.06.1980

Sukcesy: Czołowa polska zawodniczka maratonów MTB. Klasyfikowana w Międzynarodowym Rankingu UCI-Marathon Series. Wielokrotnie stawała na podium zawodów krajowych i międzynarodowych, reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Maratonie MTB w Niemczech (Singen). Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (2017).

Jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek w polskiej i europejskiej czołówce maratonów MTB, która stanowi wzór dla młodszych koleżanek. Pasjonatka podróży, która uwielbia ściganie w malowniczych zakątkach Europy.

Marek Konwa

Data urodzenia: 11.03.1990

Sukcesy: wielokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata MTB i przełajowych w kategorii U23. Trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB (2011). 4. miejsce w Mistrzostwach Europy MTB (indywidualnie i zespołowo, 2012). Olimpijczyk z Londynu, gdzie zajął bardzo dobre 16. miejsce (po defekcie roweru). Największy sukces: Wicemistrzostwo Świata MTB w Szwajcarskim Champery (2011).

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w ostatnich latach w polskim kolarstwie górskim. Po roku przerwy wraca do zespołu Volkswagena, z którym będzie walczył zarówno o krajowe laury, jak i kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

 

Filip Helta

Data urodzenia: 04.09.1997

Sukcesy: aktualny mistrz Polski XCO do lat 23, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie czy klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski U23 (2016).

Jeden z ciekawszych i bardziej ambitnych zawodników młodego pokolenia, co potwierdził ambitną postawą w sezonie 2020. Coraz odważniej wkracza do reprezentacji narodowej, jednocześnie zapowiadając mocne ściganie w Pucharze Świata. Czy rok 2020 będzie należał do niego?

 

Stanisław Nowak

Data urodzenia: 17.05.1999

Sukcesy: wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów: Mistrz Polski MTB XCO (2015- junior młodszy, 2016 – junior), Mistrz Polski MTB XCO Maraton (2017  - junior), Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym (2017 junior). Akademicki Mistrz Polski XCO (2019), 8. miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim XCO 2019.

Mimo młodego wieku może pochwalić się już licznymi sukcesami, w tym kilkoma tytułami mistrzowskimi w kategorii junior młodszy i junior.

 

Piotr Kryński

Data urodzenia: 05.05.2001

ukcesy: 10. miejsce w Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym (2017), Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym (2018 – junior), udział w Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym (2018).

Nadzieja polskiego kolarstwa górskiego. W wieku zaledwie 18 lat wielokrotnie startował i zajmował wysokie pozycje w zawodach Pucharu Polski czy maratonach MTB.

 

Krzysztof Klimek

Data urodzenia: 17.03.2003

Sukcesy: Mistrz Polski XCO (2019 – junior młodszy), wielokrotny zwycięzca Pucharów Polski MTB, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (2017,2019)

Jeden z bardziej utalentowanych zawodników MTB młodego pokolenia. Będzie to jego pierwszy sezon w „Volkswagenie”, czwarty pod skrzydłami trenera Bogdana Czarnoty.

 

Bogdan Czarnota (trener i zawodnik)

Data urodzenia: 2.09.1976

Sukcesy: Mistrz Polski XCO Masters (2019), 2014:

Bike Maraton (3. miejsce klasyfikacja generalna open – 2014), Bike Maraton (1. miejsce klasyfikacja generalna – 2013, 2012, 2011), MTB Maraton (1. miejsce klasyfikacja generalna open – 2013, 2012, 2011).

2012:

MTB Maraton 1 miejsce klasyfikacja generalna open.

Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie od 2010 roku zajmuje się trenowaniem zawodników kolarstwa górskiego, jednocześnie startując w wybranych zawodach


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl