Udany start Polaków w przełajach na Słowacji

Dobrze spisali się polscy kolarze w wyścigu przełajowym w słowackiej Trnawie. Bogdan Czarnota stanął na podium w klasyfikacji masters, zaś Zuzanna Krzystała zmieściła się w pierwszej dziesiątce w elicie.

Kolejny weekend startów przełajowych na Słowacji okazał się bardzo udany dla polskich zawodników. Znów świetnie zaprezentował się Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który zdołał wywalczyć trzecie miejsce w kategorii masters, podczas rozgrywanych w słowackiej Trnawie zawodów. Podobnie, jak przed tygodniem lepsi okazali się Słowak Milan Barenyi oraz Czech Ondrej Zeleny.

- Pogoda rzeczywiście nam sprzyjała, zupełnie, jakby to był środek lata, przez co trasa przypominała kryterium szosowe. Na starcie nie zdołałem się przebić z czołową dwójką, a to było kluczowe, aby powalczyć o lepsze miejsce. Ich tempo nie pozwoliło mi na zbliżenie się. Kończę na trzecim miejscu, co uznaję za dobry wynik – skomentował niedzielne zawody Bogdan Czarnota. W elicie panów warto też odnotować dobry start Marka Konwy, który znalazł się tuż za podium.

Dobrą dyspozycję w przełajach potwierdziła także Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która w zawodach na Słowacji zajęła 10. miejsce. Jak sam podkreśla w lepszym starcie przeszkodziło przeziębienie.

- Nie do końca jestem zadowolona, bo to choroba która rozegrała ze mną wyścig o przetrwanie. W wyniku braku sił start był bardzo słaby i musiałam rozpocząć praktycznie z samego końca. Z rundy na rundę udało się odrobić trochę strat i pojechać wszystko na co pozwoliła tego dnia moja dyspozycja. Przeziębienia są nieodłączną częścią przełajów, tak więc mogę uznać sezon za w pełni otwarty – podsumowała Zuzanna Krzystała.

Grand Prix Trnawa (UCI C2)

Elita kobiet:

1. Pavla Havlikova (Czechy) 0:47:08

2. Katerina Mudrikova (Czechy) 0:48:00

3. Nikola Bajgerova (Czechy) 0:48:27

10. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:50:46

Elita mężczyźni:

1. Lander Loockx (Belgia) 0:57:34

2. Tomas Paprstka (Czechy) 0:57:58

3. Jakub Riman (Czechy) 0:58:10

4. Marek Konwa (Polska) 0:58:11

Masters A:

1. Milan Barenyi (Słowacja)  0:32:59

2. Ondrej Zeleny (Czechy) 0:33:01

3. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:34:15


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Nowości od TYGU

    Żywieckia marka zaprezentowała najnowszą kolekcję. Znajdziecie w niej nowe wzory, produkty, a także materiały. Nowością na 2023 są...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl