LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku

To była prawdziwa próba kolarskich charakterów. Blisko 550 miłośników dwóch kółek rywalizowało w LOTTO Poland Bike Marathon w podwarszawskim Otwocku. Amatorzy na rowerach górskich ścigali się w dość trudnych warunkach, przy padającym deszczu  i na wymagającej trasie w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. „Miasto z dobrym klimatem” w ostatnich latach było areną inauguracyjną cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Teraz zadebiutowało w jesiennej scenerii. Nowością była też lokalizacja kolarskiego Miasteczka Poland Bike przy Zespole Szkół nr 2 „Nukleonik” w Otwocku.

- Otwock w nowym wydaniu na nowej trasie i w nowym terminie okazał się strzałem w dziesiątkę - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Cieszą bardzo dobre opinie uczestników, którzy w niełatwych warunkach pogodowych na malowniczych i zarazem technicznych szlakach w lasach otwockich poradzili sobie doskonale.

Rywalizację na trasie MAX (53 km) zdominowali kolarze KK Catena Wyszków, którzy w komplecie zajęli miejsca na podium. Zwyciężył Adrian Kuczyński, przed Kamilem Kuszmidrem i Łukaszem Góralewskim. Wśród kobiet wygrała Anna Sajnóg (IM Logistic RafBike Cycling Team), finiszując przed Justyną Tarnowską (Bike Salon Team) i Justyną Zawistowską (Świat Rowerów Team).

Dystans MINI (30 km) najszybciej pokonał Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), przed Łukaszem Gizińskim (DSV) i Tomaszem Posadzym (metrobikes.pl). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team), wyprzedzając Katarzynę Praszczałek (UKK Huragan Wołomin) i Julię Nowak (Bike Salon Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na trasie FAN (9 km). Wśród chłopców zwyciężył Filip Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Bartoszem Węgrzynowskim (Bike Salon Team) i Jakubem Brutkowskim (UKK Huragan Wołomin). Rywalizację dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Aleksandrą Krzemińską (UKK Huragan Wołomin) i Natalią Dobrzyńską (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej triumfował KK Catena Wyszków, przed Świat Rowerów Team i IM Logistic RafBike Cycling Team. Młodzieżową punktację zespołową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKK Huragan Wołomin i Warszawskim Klubem Kolarskim. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Surdykowie, przed Bickimi i Klausami. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 nadal prowadzą Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team).

LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku pod patronatem Prezydenta Otwocka został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, Powiatem Otwockim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę 15 września w podwarszawskich Ząbkach. Wystartować może każdy. Zapraszamy!


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl