Mistrzostwa Polski w MTB: Wawak i Włoszczowska bronią tytułów, Kryński najlepszy wśród juniorów

Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) nie dali sobie odebrać tytułów mistrzów Polski w kolarstwie górskim, choć w elicie pań bliska sprawienia sensacji była Aleksandra Podgórska.

Najważniejsze rozstrzygnięcia Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim rozpoczęły się od wyścigu juniorów, gdzie stawka jest bardzo wyrównana. Tymczasem już na samym początku Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zostawił w tyle konkurencję. Swoje wysokie tempo zachował aż do końca, notując ostatecznie przewagę na poziomie ponad pół minuty.

- Miałem pewne obawy, że znów mi się coś przydarzy, ostatnio pech mnie nie opuszczał. Dlatego też na podjazdach starałem się możliwie delikatnie jechać, by nie kusić losu. Na szczęście wszystko potoczyło się po mojej myśli. Ze wsparciem trenera, rodziców, kibiców i sponsorów dowiozłem to zwycięstwo do mety – mówił na mecie szczęśliwy Piotr Kryński, zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Drugi na mecie pojawił się Łukasz Helizanowicz (JBG-2 Cryospace), zaś trzeci był Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski).

Z kolei w elicie mężczyzn w gronie faworytów wymieniano Bartłomieja Wawaka, Filipa Heltę oraz Marka Konwę. Tymczasem ściganie mocno rozpoczął Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który bardzo długo utrzymywał się w ścisłej czołówce, tuż za klubowym kolegą Bartłomiejem Wawakiem.

- W pierwszej rundzie mocno pojechał Filip Helta, ale czułem, że wszyscy rywale mogą być mocno zmęczeni i przyjdzie czas na atak. To się udało i później już jechałem równym tempem. Nie pojechałem bezbłędnie, lecz moje pomyłki nie były na tyle duże, by mogło mi to zagrozić. W pewnym momencie nieco zbyt mocno zahamowałem przednim kołem i niemal przeleciałem przez kierownicę. Na trasie było sporo piasku, co mi nie sprzyja, ale pokonałem kolejną swoją słabość i jestem szczęśliwy, że tytuł mistrzowski pozostaje w moich rękach  - powiedział po zakończeniu wyścigu obrońca tytułu.

Równie ciekawie miała wyglądać rywalizacja w elicie pań. Wracająca do rywalizacji Maja Włoszczowska zapowiadała walkę o obronę mistrzowskiego tytułu. Jedną z zawodniczek, które mogły doświadczonej Włoszczowskiej odebrać tytuł miała być Aleksandra Podgórska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Początek wyścigu co prawda tego nie zapowiadał, lecz każde kolejne metry sprawiały że Podgórska odrabiała następne pozycje do prowadzących. W końcu wyprzedziła nawet Włoszczowską, lecz nie zdołała utrzymać prowadzenia do końca.

- O tym, że nie zostałam mistrzynią Polski zaważył drobny błąd na jednym ze zjazdów. Odjechało mi przednie koło, wówczas Maja przeprowadziła atak i mnie wyprzedziła. Srebrny medal również smakuje świetnie. Jestem z siebie zadowolona, przed zawodami, brałabym taki wynik w ciemno - skomentowała Aleksandra Podgórska. Dobrze spisała się również inna zawodniczka teamu Volskwagena – Zuzanna Krzystała, która ukończyła mistrzowski wyścig na 7. miejscu.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Mrągowie zakończyły się dużym sukcesem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Obok medali w rywalizacji elity mężczyzn i kobiet, juniora, ze zwycięstw cieszyli się także Bogdan Czarnota (masters II), Jan Zozulowicz (masters IV), a na najwyższym stopniu podium znalazła się również drużyna w składzie Podgórska, Wawak, Kryński i Nowak.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Elita kobiet

1. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) 1:25:00

2. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:26:19

3. Paula Gorycka (Struby-Bixs Team) 1:26:55

7. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:32:00

Elita mężczyzn

1. Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:26:21

2. Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec) 1:26:53

3. Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace) 1:27:40

Juniorzy

1. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:10:43

2. Łukasz Helizanowicz (JBG-2 Cryospace) 1:11:17

3. Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski) 1:13:02

Sztafety:

1. Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team 0:55:18

2. Warszawski Klub Kolarski I 0:57:59

3. Warszawski Klub Kolarski II 0:58:34

Masters II:

1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:58:17

2. Michał Bogdziewicz (K.S. Apteka Gemini) 1:00:38

3. Remigiusz Ciok (Niezrzeszony) 1:00:45

Masters IV

1. Jan Zozuliński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:28

2. Wacław Szwarc (Krakowski Klub Sportowy 72D) 0:54:12

3. Krzysztof Zalewski (Quest Road) 0:55:57


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl