Spokey Sprinter – dzielny towarzysz na jednodniowe wyprawy

Lato to okres kiedy bardzo aktywnie spędzamy dni na świeżym powietrzu. Niezależnie czy jest to rodzinna wycieczka, aktywne zwiedzanie zakątków świata czy zawody np. maraton MTB musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu naszego organizmu w upalne, słoneczne dni. Z pomocą przychodzi nam plecak Spokey Sprinter. Szczególnie w bardzo upalne dni będzie naszym wiernym towarzyszem, w którym zmieścimy sporo potrzebnych rzeczy na nasz wypad. Zacznijmy od początku. Planując wyprawę niezależnie od jej przeznaczenia i rodzaju powinniśmy pamiętać, żeby zabrać ze sobą kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Oczywiście ilość akcesoriów, a niejednokrotnie i gadżetów będzie zależna od długości i czasu trwania naszej wyprawy. Na krótkie, jednodniowe wypady idealnym rozwiązaniem jest nieduży plecak, który pomieści najpotrzebniejsze rzeczy.

Spokey Sprinter to plecak o pojemności 5L wyposażony w system Hydration Ready - Place of a Water Bottle, czyli jednym słowem zawiera specjalną kieszeń i wieszak na bukłak z wodą (pasuje tu zarówno bukłak o pojemności 1,5L jak i 2L) oraz specjalne wycięcia na wyprowadzenie rurki do upragnionego wodopoju po obu stronach szelek (można je również wykorzystać na wyprowadzenie słuchawek). Dodatkowo na pasie biodrowym posiada po jednej kieszeni po prawej i lewej stronie na dodatkowe kubki termiczne czy też bidony z np. napojami izotonicznymi, które można dodatkowo zabezpieczyć przed zgubieniem specjalnymi gumowymi ściągaczami. Pamiętajmy, że przeznaczenie plecaka to zarówno rowerowe jaki i piesze wypady w teren i o ile w przypadku roweru dodatkowe kubki nie będą komfortowe i mogą sprawić nam kłopot, to już podczas wędrówki nie sprawią nam kłopotu.

Pojemność głównej kieszeni jest zupełnie wystarczająca, by oprócz bukłaka zmieścić również kilka najpotrzebniejszych przedmiotów np. niedużą pompkę, zapasową dętkę, podręczny multitool czy też lekką wiatrówkę lub deszczówkę.

 O zamocowanie plecaka na naszych plecach dbają regulowane szelki, pozwalające dopasować go do naszego wzrostu i postury a także dwa pasy ściągające – piersiowy i biodrowy. Anatomicznie ukształtowany profil szelek z pasami ściągającymi sprawia, że bez względu na to, czy przemierzasz miejską ścieżkę rowerową, czy pokonujesz kamienistą trasę plecak pozostaje idealnie dopasowany i maksymalnie stabilny. Od zewnątrz ściana tylna plecaka do którego przylegają nasze plecy jest podszyta oddychającym "meshem" co w pewnym stopniu pozwala na lekką wentylację. W przypadku pasa biodrowego oprócz wspomnianych dodatkowych kieszeni na bidony znajdują się również kieszonki na najpotrzebniejsze drobiazgi lub przekąski energetyczne np. batonik czy żel energetyczny.

Na froncie oprócz komory głównej znajduje się mała kieszeń w której upchniemy nasze cenne przedmioty np. smartfon, malutki portfel czy etui z dokumentami i kilkoma drobniakami na "just in case".

Plecak wyposażono w system Safe & Visible – Visible After Dark, czyli elementy poprawiające  widoczność po zmroku co jest szczególnie ważne w przypadku jazdy czy wędrówki po słabo oświetlonych miejscach czy też poboczach dróg. W klamrze pasa piersiowego zamontowano gwizdek, który pozwoli nam zwrócić na siebie uwagę innych osób w momencie zagrożenia lub niebezpieczeństwa.

Ostatnim elementem plecaka jest elastyczny ściągacz z blokadą do mocowania zewnętrznego dzięki któremu możemy przyczepić np. grubszą bluzę bez konieczności upychania w kieszeni głównej.

Podsumowując plecak Spokey Sprinter jest uniwersalnym towarzyszem zarówno podczas wypraw rowerowych jak i kilkugodzinnych wędrówek. Doskonale spełnia swoją rolę chociaż posiada kilka małych wad np. wentylacja pleców mogła by być trochę bardziej udoskonalona a boczne dodatkowe kieszenie trochę mniej sztywne, jednak te małe niedoskonałości wcale nie wpływają na jego uniwersalność i użytkowanie.

Najważniejsze parametry:

 • Materiał: poliester Rip-Stop Diamond z wodoodporną powłoką
 • Pojemność:  5L
 • Waga: 0,39 kg
 • Cena: 94zł
 • Wymiary: 21 x 5 x 48 cm
 • Wyjście obustronne: na rurkę od  bukłaka H2O lub słuchawki
 • Bezpieczeństwo: liczne elementy odblaskowe, gwizdek sygnalizacyjny

Kieszenie:

 • - komora główna
 • - kieszeń na bukłak* w komorze
 • - kieszeń przednia
 • - kieszenie boczne na bidony/butelki
 • - kieszenie biodrowe z siatki
  zamykane zamkami
 • * - bukłak nie należy do zestawu.

Zdjęcia wykorzystane z: https://www.spokey.pl/pl/product/plecak-rowerowy-sprinter/

Ocena:

 • wytrzymałość - 3
 • użyte materiały – 2,5
 • wykonanie – 2,5
 • jakość/cena – 3,5

Więcej informacji na stronie producenta ( https://www.spokey.pl/pl/product/plecak-rowerowy-sprinter ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl