Zaproszenie na Puchar Świata w Lenzerheide

Lenzerheide, Szwajcaria. Idealne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego. To właśnie tu zagości ostatnia europejska runda Pucharu Świata w tym roku w - sierpniu (9-11.08).

Dlaczego warto się tam wybrać? Gromadząc 65 000 widzów jest to obecnie największa kolarska impreza tego typu w Europie. Zobaczyć tam będziecie mogli zarówno zawodników XCO, jak i DH. Do końca czerwca bilety można nabyć ze zniżką 25%.

Rywalizacja w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie. O wysokie pozycje powalczy dobrze nam znana Jolka (w tym roku w barwach Treka), a Mai życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że zaskoczy nas tak samo pozytywnie jak rok temu. Nie można zapominać o bardzo widowiskowym Short Tracku: czy po bombowym rozpoczęciu sezonu amerykanka Kate Courtney utrzyma formę do końca roku? W DH zrobiło się ostatnio również bardzo ciasno, głownie za sprawą dowolności w wyborze wielkości kół. Zawodnicy w tym roku mogą jeździć na rowerach mających jedno koło 29” a drugie 27,5”, widać też wyraźne odrodzenie niektórych nazwisk w momencie powrotu na rowery 27,5”. Zarówno wśród Pań jak i Mężczyzn nie można być pewnym swoich typów. Zdecydowanie polecamy! Organizatorzy zdecydowali się również na nagranie nietypowego spotu reklamowego promującego to wydarzenie - zresztą zobaczcie sami :)


o autorze

Jarosław Lesisz

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania fan dwóch kółek i wszystkiego związanego ze sprzętem rowerowym. Współzałożyciel oraz redaktor kultowego bikepl.com, twórca największego (jak na tamte czasy) forum rowerowego.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl