Udany weekend zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w miniony weekend wzięli udział w prestiżowym Kamptal Klassik Trophy. Bartłomiej Wawak zajął 2. miejsce w elicie, Aleksandra Podgórska 6. w elicie kobiet, Stanisław Nowak 5. w U23, Zuzanna Krzystała 19. w elicie kobiet, a Bogdan Czarnota wygrał w kategorii masters.

Zawody w Langenlois to największy wyścig MTB w Austrii od 1991 roku. Każdego roku rywalizuje w nich ponad 500 najlepszych kolarzy. Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wzięli w nich udział, zajmując dobre pozycje.

Komentarz zawodników:

Bartłomiej Wawak – 2. miejsce w Kamptal Klassik Trophy (kat. elita):

Jak co roku wziąłem udział w swoim ulubionym wyścigu w Langenlois. Po zeszłotygodniowych problemach alergicznych miałem duże obawy co do startu, jednak na szczęście małe zmiany w doborze leków pomogły i oby tak zostało aż do końca sezonu. Wyścig w tym roku nie był zbyt mocno obsadzony, oprócz pierwszej piątki nazwisk z listy startowej. Przez prawie cały wyścig jechaliśmy czteroosobową grupą by na ostatniej rundzie rozegrać go między sobą. Niestety tym razem przegrałem z Gerhardem, co ciekawe kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w tym samym miejscu, co w zeszłym roku. Wtedy ja byłem tam lepszy. Wyścig oceniam pozytywnie i liczę na więcej w kolejnych startach.

Stanisław Nowak – 5. miejsce w Kamptal Klassik Trophy (kat. U23):

Trasa w Langenlois to już kultowa miejscówka dla kolarzy na początek sezonu. Nie inaczej było w moim przypadku, z numerem 46 stanąłem na starcie by zainaugurować sezon 2019. Od początku wyścig przebiegał w wysokim tempie. Na rozjazdówce awansowałem w okolice 17 pozycji. Przez długie pięć rund starałem się podnosić swoje tempo i pokonywać zakręty w najszybszy możliwy sposób. Finalnie na mecie zameldowałem się jako 15 zawodnik. Moja dyspozycja oraz rower Scott Spark RC w wyścigowym ustawieniu bardzo mnie cieszą i na wstępie sezonu jestem pełen optymizmu i motywacji do dalszej pracy. Dziękuję całemu sztabowi Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team za profesjonalną obsługę.

Aleksandra Podgórska – 6. miejsce w Kamptal Klassik Trophy (kat. elita kobiet):

6. miejsce na wyścigu UCI C1 Kamptal Klassik Trophy to wynik, z którego mogę być zadowolona. Co prawda była szansa na podium, ale ostatecznie zabrakło mi do niego dokładnie 31 sekund. Z samej rywalizacji na trasie i mojej obecnej dyspozycji jestem zadowolona. Widać, że ostatni czas został dobrze przepracowany. Z optymizmem patrzę na kolejne starty. A już w ten weekend wystartuję w Pucharze Czech w Kutnej Horze.