Absa Cape Epic: Kolejne podium duetu Włoszczowska-Luethi

Po królewskim, piątkowym odcinku, tym razem organizatorzy zaserwowali zawodniczkom i zawodnikom nieco łatwiejszy etap, ze startem i metą w Stellenbosch. Choć dystans do pokonania był wyraźnie krótszy (89 kilometrów) niż na piątym etapie, a suma przewyższeń – mniejsza, bardzo trudne warunki na trasie (ponad 35 stopni Celsjusza) sprawiły, że różnice pomiędzy poszczególnymi ekipami były znaczące.

W tych warunkach doskonale odnalazły się jednak Maja Włoszczowska i Ariane Luethi. Polka, która od kilku dni zmaga się nie tylko z trudami trasy, ale i infekcją górnych dróg oddechowych, po raz kolejny stanęła wraz ze swoją szwajcarską partnerką na etapowym podium, zajmując 3. miejsce i wyraźnie powiększając swoją przewagę nad czwartymi w "generalce" Jennie Stenerhag i Mariske Strauss (Silverback-Fairtree) do niemal... 27 minut. Prowadzą w niej niezmiennie Annika Langvad i Anna van der Breggen (Investec-Songo-Specialized), które na szóstym etapie po raz kolejny okazały się najlepsze.

Walkę o etapowe zwycięstwo kontynuuje z kolei para Ondrej Cink-Sergio Mantecon. Na sobotnim etapie nie udało się jej jednak utrzymać tempa czołówki. Zajęła 19. miejsce i swojej ostatniej już szansy na cenny skalp poszuka w niedzielę.

Siódmy, ostatni etap liczy "zaledwie" 70 kilometrów. Zawodnicy wyruszą ze Stellenbosch, a finiszować będą w Val de Vie.


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl