GFNY New York - strategia na wyścig

Już tylko nieco ponad cztery miesiące pozostały do startu GFNY New York, czyli najbardziej międzynarodowego wyścigu typu granfondo na świecie. O tak. Na starcie pojawią się zawodnicy z ponad 90 krajów świata. Któryś z komentatorów sportowych stwierdził kiedyś podczas relacji z wielkiego touru, że zawodnicy z Ameryki nie radzą sobie w Europie. Może zatem wybrać się do Nowego Yorku i spróbować swoich sił w tak międzynarodowym gronie?

Chcielibyśmy w skrócie zaprezentować trasę oraz podjazdy, które przyjdzie nam na niej pokonać. Do wyboru mamy dwie możliwości. Trasy o długości 50 oraz 100mil. Pierwsza z nich swój koniec ma na górze Bear Mountain, skąd zawodnicy zawożeni są busami do miasteczka zawodów. Nie po to jednak człowiek będzie się "tarabanił" przez ocean, żeby wystartować na krótszym dystansie.

Chcielibyśmy zatem zaprezentować sugerowaną strategię pokonania dłuższego dystansu, szczególnie podjazdów.

Początek znajduje się na 16km trasy. Jest to pierwsza dłuższa wspinaczka na trasie Campagnolo GFNY World Championship. Wspinaczka o nazwie "Alpine" jest o wiele trudniejsza niż zwykły podjazd o długości 1,6 km i 120 metrowym przewyższeniu. Podjazd jest o wiele trudniejszy niż sugerowałyby to liczby. Chociaż jest na początku wyścigu, Alpine jest wystarczająco trudny aby oddzielić kolarzy od amatorów. Oczywiście, po drodze do Alpine jest kilka wybojów wzdłuż River Road. Często tempo wspinaczki jest tak agresywne, że mała, wygrywająca wyścig grupa formuje się już jest na szczycie Alpine. 

Jak jeździć Alpine

 • Aby wygrać GFNY: Z przodu. Jeśli będzie ucieczka zabierz się
 • Szybki czas w GFNY: Szukaj grup tworzących się na szczycie. Będziesz potrzebować silnej grupy, która będzie szybka wzdłuż nadchodzącej płaskiej sekcji na poziomie od 9W wzwyż
 • Aby ukończyć GFNY: Postaraj się zrelaksować i utrzymać swój oddech w ryzach. Do tego jeszcze droga do mety.

Początek podjazdu to 70km trasy. Bear Mountain to wielki ojciec GFNY. Jest wystarczająco długi, aby przestraszyć sprintera. Jednocześnie jest ceniony przez typowych górali za podobieństwo do podjazdów charakterystycznych dla dla Kolumbii czy Szwajcarii. Bear Mountain jest stosunkowo łatwą wspinaczką. Cechuje się ona umiarkowanym stałym i małym nachyleniem. Pozwala to na znalezienie odpowiedniego dla siebie rytmu.

Jak jeździć Bear Mountain

 • Aby wygrać GFNY: Z przodu. Jeśli będzie próba ucieczki dospawaj.
 • Na szybki czas w GFNY: Musisz być czujny i zwarty. Jeśli do tej pory ścigałeś się inteligentnie, nadal powinieneś być pełen energii. Zawsze miej na uwadze, że prawdziwy wyścig rozpoczyna się dopiero po pokonaniu Bear Mountain.
 • Aby ukończyć GFNY: Spróbuj znaleźć rytm tak wcześnie, jak to możliwe i utrzymuj swój oddech w ryzach. Nie daj się zwieść innym wypalającym się kolarzom. Możesz zobaczyć wielu takich ludzi ponownie później. Bądź skoncentrowany aż na samą górę.

Początek podjazdu znajduje się na 97km trasy. Colle Andrea Pinarello, znany też jako Gate Hill, to trudny i najbardziej kluczowy podjazd wyścigu. Podczas gdy Bear Mountain nazywany jest najpopularniejszym podjazdem podczas GFNY New York, to wszyscy najbardziej obawiają się Colle Andrea Pinarello. Jest on dużo bardziej wymagający fizycznie oraz psychiczne, ponieważ odgrywa kluczową rolę podczas wyścigu. Możesz czuć się tak, jakbyś znalazł się w połowie drogi po na Bear Mountain. Jednak tutejsze wzgórza mogą wyssać z ciebie resztki życia. Po stosunkowo interwałowej Mott Farm Road, podjazd Colle Andrea Pinarello zaczyna się łagodnie, ale szybko podnosi się i staje się bardziej stromy. Nazwany na cześć zmarłego Andrei Pinarello, jednego z prawdziwych innowatorów w świecie granfondo i finiszera GFNY 2011. Charakterystyka podjazdu mylnie sugeruje, że szczyt osiągamy kilku krotnie zanim faktycznie go osiągniemy. Jeżeli zobaczysz w oddali "grzebień" i pomyślisz, że "prawie gotowe" tylko tylko "prawie gotowe". Wspinaczka będzie nadal trwać.Gdy zakończysz wspinaczkę, szybki zjazd pochłonie sporo energii mentalnej, tuż przed następnymi kopnięciami w górę.

Jak jeździć Colle Andrea Pinarello

 • Aby wygrać GFNY: Jeśli jesteś w głównej grupie, nie daj się urwać. Przez większość lat ostateczne ucieczki kształtowały się właśnie tutaj. Jeśli jesteś w solidnym pociągu, zachęć wszystkich do pozostania razem za wzgórzami, aby dotrwać do bardziej płaskiego terenu po Cheesecote.
 • Szybki czas w GFNY: Nie musisz już dłużej czekać. Andrea Pinarello jest świetnym miejscem do ostatecznego ataku. Właśnie po to ciężko trenowałeś cały rok.
 • Aby ukończyć GFNY: Andrea Pinarello jest jednym z kluczowych podjazdów twojej rasy. Pokaż siłę umysłu i załatw to. Jeśli przejdziesz przez Pinarello i Cheesecote, nic nie powinno cię powstrzymywać przed ukończeniem.

Początek podjazdu to 103km trasy. W pogodny dzień można zobaczyć drapacze chmur na Manhattanie podczas zjazdu z Cheesecote. Twoje pierwsze, odległe spojrzenie na linię mety!
 Aż 18% nachylenie Cheescote jest najbardziej stromą częścią pętli Campagnolo GFNY NYC. Pojawia się dokładnie na początku wspinaczki. Krótko mówiąc, ma tendencję do zassania wystarczającej ilości energii, aby reszta wspinaczki była sporym problemem. Powierzchnia drogi nie jest płynna, co zwiększa wyzwanie. Dobra wiadomość jest taka: kiedy pokonasz szczyt, najtrudniejsza część GFNY znajduje się za tobą.

Jak jeździć Cheesecote

 • Aby wygrać GFNY: To samo dotyczy Colle Andrea Pinarello. Jeśli jesteś w grupie głównej, nie daj się zrzucić. Jeśli czujesz się dobrze, to dobra wspinaczka, aby przetestować konkurencję i przetasować grupę. Samotne próby ucieczki są dużym wyzwaniem, więc lepiej mieć towarzystwo. 
 • Aby uzyskać szybki czas w GFNY: Weź początkową stromą sekcję ze spokojnym nastawieniem. Gdy wspinaczka spłaszcza się na łatwiejsze do opanowania 7-8%, spróbuj znaleźć mocne tempo. 
 • Aby ukończyć GFNY: Jeden z naszych ulubionych znaków, które zwykle umieszczamy w Cheesecote, brzmi: "Dobrze jest płakać". Chociaż tak jest, lepiej jest robić to podczas jazdy zamiast chodzenia. Zmyśl to. Ta wspinaczka to nie konkurs piękności.

Ostatnie wyzwanie przed metą to malownicze wzgórze Dyckman. Dyckman Hill to twoja ostatnia przeszkoda przed metą Mistrzostw Świata w Campagnolo GFNY. To nie jest trudna wspinaczka sama w sobie, lecz pojawia się po niemal 159km, co sugeruje, że będzie bolało.

Jak jeździć Dyckmanem

 • Aby wygrać GFNY: Jeśli nie jesteś sprinterem, Dyckman jest twoją ostatnią prawdziwą szansą na ucieczkę od każdego, kto jest z tobą.
 • Na szybki czas w GFNY: Zrób to. 
 • Aby ukończyć GFNY: Oprzyj się pokusie zatrzymania i / lub chodzenia. Po po zdobyciu grzbietu można prawie po prostu rzucić się do mety. Ale upewnij się, że nie jedziesz blisko odcięcia.

Nareszcie meta. Szukasz swojego czasu, plików gpx, filmów z kursu i nie tylko? Wejdź na stronę www.gfny.com/course.

Po więcej informacji kierujemy na stronę wyścigu GFNY NEW YORK.


o autorze

Szymon Barczyk

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl