Intensywna rozgrzewka na mrozie z Cezarym Zamaną

Nie trzeba czekać do wiosennych maratonów, by wrócić do ścigania się. Już w styczniu będzie można dać popalić udom, by w lutym wejść na wyższe obroty i doszlifować formę przed początkiem sezonu. Wszystko to za sprawą trzech imprez cyklu Northtec MTB Zimą.

Cezary Zamana, dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą, wie co dobre. Dlatego co roku zaprasza kolarzy do jazdy w nietypowej, bo zimowej porze. Głęboki śnieg, trzaskający mróz, zdradliwie ukryte błoto po odwilżach: to okoliczności, które w wyborny sposób pozwolą na odkopanie spod śniegu sportowej formy, ulepszą technikę jazdy i niezawodnie obudzą uśpione zimą endorfiny w organizmie każdego, kto wystartuje w jednym z trzech maratonów Northtec MTB Zimą. Na zawodniczki i zawodników Cezary Zamana czekać będzie w Jabłonnie (20 stycznia), Mrozach (10 lutego) oraz Długosiodle (24 lutego). To właśnie suche mazowieckie lasy są idealne na zminimalizowanie uciążliwości spowodowanych zbyt obfitymi opadami białego puchu lub roztopami.

Wszędzie tam przygotowane będą trasy w aż trzech wariantach. „Do startu w zimowych maratonach zapraszam wszystkich, także tych najmłodszych. Z myślą o nich zaprojektowałem dystans Hobby, a dla dorosłych, ale początkujących kolarek i kolarzy mam dystans Fit” – wyjaśnia Cezary Zamana. Koronnym dystansem będzie ½ Pro. Doświadczenie pokazuje, że bez względu na warunki pogodowe trasy będą znakomicie wyszykowane: zdarzało się przecież, że tuż przed startem Cezary Zamana osobiście je odśnieżał, byleby tylko umożliwić przejazd peletonu, podczas gdy w Polsce brakowało miejsc na zimową rowerową przejażdżkę.

Po zjechaniu z trasy na śmiałków czekać będą komfortowe szatnie z prysznicami oraz stołówki, w których niejednemu zakręci się w głowie od zapachów przygotowywanych na miejscu rozgrzewających dań, bogatych w kalorie niezbędne do regeneracji. Na podobne królewskie traktowanie mogą liczyć rowery, które będzie można gruntownie oczyścić błoto.

Poprzednie edycje Northtec MTB Zimą dowiodły, że zabawa na każdym takim maratonie jest przednia. To motywacja do pracy nad swoimi umiejętnościami, ale i szansa na spotkanie się z dawno niewidzianymi koleżankami oraz kolegami z peletonu. Northtec MTB Zimą to także wprowadzenie do sezonu, który rozpocznie się niecałe dwa miesiące po zawodach w Długosiodle.

Właśnie dlatego można w ciemno kupować pakiety Max umożliwiające start we wszystkich trzech maratonach. Dodatkowo, jeśli taki pakiet zostanie wykupiony do końca grudnia, jego właściciel otrzyma kolarską czapeczkę z limitowanej zimowej kolekcji.

Tytularnym sponsorem całego cyklu jest kolejny rok z rzędu Northtec Bicycles – polskie rowery ze światowymi technologiami. Cenne nagrody ufundowali również Hotel Narvil oraz Nutrend.

Zapisy oraz szczegóły dotyczące poszczególnych maratonów można znaleźć na stronie www.zima.zamanagroup.pl


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl