Podsumowanie sezonu, czyli osiągnięcia Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Sezon MTB dobiegł końca. Zawodnicy przechodzą w czas roztrenowania, bądź startują w innej dyscyplinie, np. w kolarstwie przełajowym. Jednak myślami są przy następnym sezonie MTB i już planują kolejne starty.

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team to ośmiu uzdolnionych zawodników: Marek Konwa, medalista mistrzostw Polski i świata, olimpijczyk, Katarzyn Solus-Miśkowicz, medalistka mistrzostw Polski, olimpijka, Jakub Zamroźniak, mistrz Polski, Michalina Ziółkowska, wielokrotna medalistka w maratonach MTB, Michał Ficek, medalista mistrzostw Polski, Piotr Kryński, medalista Pucharu Polski, a w tym roku dołączyli Bartosz Janowski i Anna Urban, którzy trenują pod okiem Bogdana Czarnoty, będącego również trenerem kadry narodowej kolarstwa górskiego.

W tym sezonie nie zabrakło pozytywnych akcentów. Zawodnicy uczestniczyli w wielu prestiżowych wyścigach, gdzie rywalizowali z najlepszymi kolarzami na świecie, zdobywając nowe doświadczenia i pokonując swoje bariery.

W krajowych zawodach zespół był cały czas w czołówce, zdobył kilka tytułów mistrzów Polski, a dokładnie 4 złote medale w różnych kategoriach oraz kilka medali innych kolorów na Mistrzostwach Polski XCO,CX i w maratonie MTB. Zawodnicy zdobyli także kolejny rok z rzędu tytuł drużynowego Mistrza Polski XCO.

Za granicą zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team często odgrywali kluczowe role i stawali na podium. To były piękne i emocjonujące chwile. Każdy pracował najlepiej, jak potrafił i przygotowywał się do docelowych zawodów, choć zdarzały się defekty, które są nieodłączną częścią sportu.

Celem numer jeden dla teamu są Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Dlatego w sezonie 2019 zawodników będzie można zobaczyć na największych imprezach na świecie, gdzie będą zbierali punkty niezbędne do olimpijskich kwalifikacji.

– Dlatego trzeba maksymalnie się zmobilizować i przesuwać granice zawodników. Nie mogę już się doczekać  – mówi trener teamu, Bogdan Czarnota.

Profesjonalny sport oprócz wielu hektolitrów wylanego potu i mnóstwa wyrzeczeń to ciekawe podróże. Setki kilometrów, nieraz tydzień w tydzień. Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team Użytkowe podróżują w bardzo komfortowych warunkach. – Gdyby nie świetne samochody, jakie posiadamy od Volkswagen Samochody Użytkowe, to tych podróży nie wspominałabym tak dobrze. Jednak mamy duże, wygodne samochody z najnowocześniejszymi systemami, nie sposób wszystkich wymienić, ale takie genialne rozwiązania jak asystent świateł drogowych, webasto, asystent pasa ruchu, czy kamera cofania sprawiły, że nawet ja potrafiłam jeździć tym ogromnym nowiutkim Crafterem. Same podróże były na pewno bardzo wygodne – zachwalała Katarzyna Solus-Miśkowicz.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl