Podsumowanie sezonu CST 7R MTB Team

Sezon 2018 był bardzo długi i wyczerpujący, ale obroniony tytuł mistrzowski Dariusza Batka oraz wiele innych sukcesów zawodników CST 7R wynagrodziły wszystko z nawiązką.

Grupa kolarska CST zamknęła drugi już sezon, o tyle inny, że w nowym formacie – jako CST 7R MTB Team. Pozyskanie sponsora tytularnego w postaci firmy 7R SA – dewelopera działającego na rynku nieruchomości komercyjnych - było kluczowe w kontekście rozwoju drużyny. Zrobiliśmy ogromny krok do przodu, umacniając naszą pozycję w czołówce drużyn MTB w kraju.

Tytuł obroniony!

Najważniejszym startowym dniem sezonu był 18 sierpnia. Właśnie wtedy odbył się w Wiśle Bike Maraton, który miał wyłonić mistrzów Polski w maratonie MTB w kategorii Elita. Swoją dominację udowodnił obrońca tytułu Dariusz Batek! Darek nie pozostawił swoim rywalom żadnych złudzeń, wygrywając z drugim na mecie Krzysztofem Łukasikiem o ponad 4 i pół minuty. Nasz zawodnik zdobył tym samym drugie z rzędu i czwarte w swojej karierze mistrzostwo w tej konkurencji.

– Stało się to, na co czekałem, do czego dążyłem i na co ciężko pracowałem przez ostatni czas, pomimo wielu trudności. Obroniłem tytuł Mistrza Polski w maratonie MTB z ubiegłego roku! To kolejna moja koszulka mistrzowska, a cieszy tak samo, jak pierwsza.Ciążyła na mnie duża presja, bo zdecydowanie trudniej bronić tytułu niż go zdobywać– komentował swój sukces Darek.

Nasz maraton

Kolejną ważną datą w kalendarzu był drugi wrześniowy weekend, kiedy miał miejsce XIII 7R CST MTB Gdynia Maraton. Od tego roku jeden z największych wyścigów rowerowych na Pomorzu jest „naszym” maratonem. Firmy 7R i CST Poland dołączyły do miasta Gdynia i wspólnie zorganizowały imprezę, na której rola gospodarza przypadła naszej drużynie. Mimo roli gospodarza, drużyna CST 7R MTB Team nie oddała pola gościom, bowiem szans rywalom nie dali Rita Malinkiewicz i Darek Batek, wygrywając rywalizację na najdłuższym dystansie.

Sezon w pigułce

Te dwa wydarzenia spowodowały, że sezon 2018  oceniamy zdecydowanie na plus. Jednak czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Ilość wartościowych występów, zwycięstw i miejsc na podium, które zajmowali kolarze CST 7R, jest niezliczona.

Dariusz Batek, Rita Malinkiewicz, Michał Neumann, Jakub Najs, Michał Kucewicz, Karol Kucięba, Maciej Pitach i Michał Kwiatek – to wszyscy członkowie drużyny, którzy w sezonie 2018 wielokrotnie pokazywali swoją wartość. O sukcesach każdego z osobna można by napisać wiele, ale w tym miejscu skupimy się tylko na najważniejszych wynikach. Oczywiście nie zapominamy, że swój udział we wszystkich osiągnięciach miał również mechanik ekipy, czyli Alek Kwiatek.

Grupa CST 7R startowała we wszystkich najważniejszych maratonach w kraju: Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, Bike Atelier MTB Maraton, Bike Maraton, Cyklokarpaty, Maratony Kresowe, Kaczmarek Electric MTB, Beskidy MTB Trophy - wszędzie pokazując się z jak najlepszej strony.

Wybrane wyniki kolarzy CST 7R:

Dariusz Batek

Mistrz Polski w maratonie MTB - 1. miejsce w Bike Maratonie w Wiśle,

1. miejsce w 7R CST MTB Gdynia Maraton,

1. miejsce w pięciu poszczególnych wyścigach i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe,

1. miejsce w dwóch poszczególnych wyścigach Bike Atelier MTB Maraton,

1. miejsce Maratonie Kresowym w Gołdapi,

1. miejsce w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Dziwiszowie.

Rita Malinkiewicz

Akademicka Mistrzyni Polski - 1. miejsce w jeździe na czas i 2. miejsce ze startu wspólnego,

1. miejsce w 7R CST MTB Gdynia Maraton,

1. miejsce w etapowym maratonie Beskidy MTB Trophy,

1. miejsce w dwóch poszczególnych wyścigach Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe,

1. miejsce w klasyfikacji generalnej serii Cyklokarpaty.

Michał Neumann

2. miejsce w etapowym maratonie Beskidy MTB Trophy,

1. miejsce w Olkuszu i 2. miejsce w klasyfikacji generalnej w kat. Elita w Bike Atelier MTB Maraton,

2. miejsce w Kwidzynie i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe,

1. miejsce w klasyfikacji generalnej serii Cyklokarpaty.

Jakub Najs

2. miejsce w Trąbkach Wielkich, 3. miejsce w Kwidzyniei 2. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe,

3. miejsce w kategorii Elita wBike Atelier MTB Maraton wPsarach,

2. miejsce w maratonie Cyklokarpaty w Horyńcu Zdroju.

Michał Kucewicz

1. miejsce w kategorii M30 w ośmiu poszczególnych wyścigach oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w kat. M30 w Bike Atelier MTB Maraton,

1. miejsce w kategorii M3 w Bike Maratonie w Jeleniej Górze,

3. miejsce i tytuł II. Wicemistrza Polski XCO w kategorii Masters.

Karol Kucięba

1. miejsce w kategorii M19 w trzech poszczególnych wyścigach oraz 2. miejsce w kat. M19 w klasyfikacji generalnej w Bike Atelier MTB Maraton,

1. miejsce w kategorii M2 w dwóch poszczególnych wyścigach cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe,

2. miejsce w Maratonie Kresowym w Gołdapi,

2. miejsce drużynowo w parze z Michałem Kwiatkiem w ekstremalnym wyścigu Mazovia24h w Zagnańsku.

Maciej Pitach

1. miejsce w kategorii M30 w dwóch poszczególnych wyścigach oraz 2. miejsce w klasyfikacji generalnej w kat. M30 w Bike Atelier MTB Maraton,

1. miejsce w kategorii M3 w cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Krakowie.

Michał Kwiatek

1. miejsce kategorii wiekowej w 7R CST MTB Gdynia Maraton,

1. miejsce w kategorii wiekowej w Gdańsku oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w kat. wiekowej cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe,

2. miejsce drużynowo w parze z Karolem Kuciębą w ekstremalnym wyścigu Mazovia24h w Zagnańsku.

Jak widać, to był naprawdę bardzo udany rok, więc z nadzieją patrzymy w przyszłość. Już dziś zaczynamy kreślić plany na kolejny sezon, w którym z pewnością nie zabraknie ambitnych celów. Nasze założenia zweryfikuje sezon 2019, ale nie mamy wątpliwości, że drużyna  CST 7R MTB Team nadal będzie się rozwijać i sięgać coraz wyżej.

– To był wspaniały sezon. Chciałem podziękować drużynie za cały rok. Biorąc pod uwagę różne momenty, przeciwności itd., wszyscy spisali się naprawdę świetnie i to nie tylko pod względem sportowym. Teraz czas na odpoczynek i powoli trzeba będzie myśleć o kolejnym sezonie. Już widać, jak niektórych rozpiera energia i entuzjazm, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość– podsumowuje Dariusz Batek, lider teamu CST 7R.

Pamiętajmy, że nasze starty i zwycięstwa nie byłyby możliwe bez wsparcia wielu firm, którym należą się serdeczne podziękowania: CST Poland, 7R, Merida Polska, Miasto Ustroń, Uvex Polska, Viking, hotel Kolejarz Best For You, Lemonbike.eu – Stan’sNoTubes, Optimum BORN, Brunox, KMC, SIDI, SpiderSuspensions, Bike Atelier, Bikehelp, BatekLife, Velonews.pl.

Wszystkie sukcesy CST 7R MTB Teamu są Waszymi sukcesami!


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl