​Mistrzyni Świata Jolanda Neff dołącza do Trek Factory Racing XC

Trek ogłosił dzisiaj, że szwajcarska mistrzyni świata w kolarstwie górskim Jolanda Neff dołączy do grona Trek Factory Racing XC. Trzykrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nadal będzie koncentrować się na wyścigach cross country Pucharu Świata, ale będzie także ścigała się w wybranych zawodach z nowymi teamami Trek Factory Racing Cyclocross i Trek-Segafredo.

Mając zaledwie 25 lat, Neff pozostawiła niezatarty ślad w kolarstwie. Jest Mistrzynią Świata, 3-krotną zdobywczynią Pucharu Świata (w tym jako najmłodsza zawodniczka w historii), 3-krotną Mistrzynią Europy, 4-krotną Mistrzynią Szwajcarii i zwyciężczynią 12 Pucharów Świata.

"Jestem niesamowicie podekscytowana dołączeniem do rodziny Trek" - powiedziała Neff. "Uwielbiam Treka jako markę i jestem pasjonatem ich filozofii rozwijania silnych programów kobiecych wraz z ich męskimi zespołami. To także wielka przyjemność, że będę mogła ścigać się w MTB, CX i na szosie w tej samej rodzinie zespołów. Moim marzeniem było ścigać się na najwyższym poziomie na najszybszych rowerach w różnych dyscyplinach i w końcu udało mi się znaleźć idealnego partnera. "

Neff dołączy do Emily Batty, jednej z najlepszych zawodniczek kolarstwa górskiego, która będzie kontynuowała ściganie w Trek Factory Racing w 2019 roku i później.

Emily Batty przez wiele lat była niedościgniona w Pucharze Świata. W 2018 roku stawała wiele razy na podium Pucharu Świata i zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2018 roku. Będzie starała się wykorzystać tę dynamikę w 2019 r, mając na swoim koncie najbardziej udany sezon.

"Cieszę się, że mogę powitać Jolandę Neff w teamie i wiem, że będziemy w stanie wydobyć z siebie to, co najlepsze w wyścigach i treningach" - powiedziała Batty. "Trek tworzy środowisko, które jest dobre dla kobiet sportowców, jest dobre dla sportu i jestem dumna, że razem z Jolandą możemy być motorem napędowym tego środowiska. "

Z zespołem kierowanym zarówno przez Emily Batty jak i Jolandę Neff, Trek Factory Racing XC jest gotowy do wzięcia szturmem Puchar Świata.

"Trek zawsze widział sens we wspieraniu najlepszych zawodniczek w tym sporcie", powiedział Tim Vanderjeugd - Trek Sports Marketing Director. "Cieszymy się, że możemy kontynuować tę tradycję dzięki dwóm najwybitniejszym dziewczynom w sporcie rowerowym w jednym programie. Zarówno Emily, jak i Jolanda, są przygotowane na sukces na trasach Mistrzostw Świata w nadchodzących latach. "

Pełna lista zespołu Trek Factory Racing XC zostanie ogłoszona w najbliższych miesiącach. Zawodnicy nadal będą jeździć na rowerach Trek Procaliber i Top Fuel wyposażonych w napędy i hamulce SRAM, zawieszenie RockShox oraz koła i kokpity Bontrager. Będą nosić odzież Santini i będą jeździć w butach i kaskach Bontrager.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl