Nowy kompleks szlaków rowerowych - Babia Góra Trails

Zakończ sezon w jesiennej scenerii Beskidów i sprawdź nowe szlaki rowerowe u podnóża Babiej Góry. 13.10 Zawoja zaprasza na otwarcie nowego kompleksu tras dla fanów kolarstwa górskiego.

“Babia Góra Trails” to 20,5km ścieżek typu “single track” o zróżnicowanym stopniu trudności: od dostępnych dla dzieci oraz początkujących przez najbardziej lubianą trasę typu “flow” po wymagające odcinki przeznaczone dla doświadczonych zawodników enduro i zjazdu. Do dyspozycji rowerzystów będzie również pump track, dodatkowa ścieżka treningowa oraz linia łatwych skoczni a także długi na prawie 25km szlak łączący Zawoję ze słowacką miejscowością Oravska Polhora.

W sumie “Babia Góra Trails” oferuje wybór spośród pięciu tras w rejonie Mosornego Gronia oraz centrum górskiego “Korona Ziemi” w Zawoi a także dojazd do Oravskiej Polhory, gdzie z łatwością można włączyć się w tamtejszy system turystycznych szlaków rowerowych.

Cały kompleks powstawał od 2016r dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności kolarskiej. Głównym pomysłodawcą był Mariusz Gaweł, który przez wiele lat wytyczał trasy zawodów mtb w Zawoi i okolicach. Projekt samych tras jest autorstwa doświadczonego Jakuba Jonkisza z Enduro Trails, a przy całym przedsięwzięciu zaangażowani byli również zawodnicy klubu UKS Zawojak.

Ścieżki “Babia Góra Trails” mogły powstać dzięki finansowaniu z programu Interreg Polska - Słowacja, współpracy gmin Zawoja oraz Oravska Polhora, a także Lasów Państwowych Nadleśnictwa Sucha Beskidzka i Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Prace budowlane zostały zakończone jesienią 2018 i jeszcze przed zakończeniem sezonu szlaki zostaną oddane do użytku pasjonatom kolarstwa górskiego.

Na oficjalne otwarcie kompleksu “Babia Góra Trails”zapraszamy w weekend 12-13 października do Zawoi.

W piątek 12.10 o godz. 17 w pensjonacie “Beskid” (lokalizacja https://goo.gl/maps/3VTgNPJteUE2) zaprezentujemy trasy podczas konferencji “Górskie Trasy Rowerowe typu singletrack – inwestycja w przyszłość”, gdzie będziecie mogli zapoznać się z detalami projektu.

W sobotę 13.10 o godz. 11 kompleks przy centrum górskim Korona Ziemi(lokalizacja https://goo.gl/maps/TnydJndpXET2), “Babia Góra Trails” zostaną oficjalnie otwarte, poświęcone i oddane rowerzystom. A od 11.15 czeka na Was to co najlepsze, czyli testowanie nowych szlaków w towarzystwie doświadczonych przewodników.

Równocześnie przewidzieliśmy zabawy dla najmłodszych a także koncert zespołu “Okovita” i kapeli “Body Mind Relation”.

Babia Góra Trails - najważniejsze informacje:

Łączna długość: 20,5km + 25km

5 tras mtb w tym:

Trasa zjazdowa dla początkujących (“zielona”) - “Rydzowy”

Trasa zjazdowa typu “flow” (“niebieska”) - “Sokolica”

Trasa zjazdowa dla zaawansowanych (“czerwona”) - “Wilcza Łapa”

Trasa zjazdowa trudna (“czarna”) - “Diablak”

Ścieżka podjazdowa

1 trasa turystyczna -  “Tabakowy” łącząca Zawoję z Oravską Polhorą

1 Pump track, ścieżka treningowa oraz linia skoczni

Odległość z:

Krakowa 90km

Katowic 114km

Rzeszowa 238km

Bratysławy 327km

Warszawy 390km

Łączna wartość projektu: 2mln złotych

Facebook:https://www.facebook.com/BabiaGoraTrails

Przyjedź do Zawoi 13.10

i zakończ z nami sezon na nowych trasach “Babia Góra Trails”.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl