Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w Nieporęcie

Catena Wyszków Świat Rowerów w kategorii elita, Renault Team w masters, skład mieszany Metrobikes.pl, MIG Lejdis MTB Team wśród kobiet oraz Huragan Wołomin w gronie juniorów. To Drużynowi Mistrzowie Polski MTB Amatorów 2018. Zawody tej rangi, organizowane przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike, odbyły się już jedenasty raz i ponownie, jak przed rokiem, areną rywalizacji był Nieporęt. Na trasie wytyczonej w Lasach Nieporęckich ścigały się 34 drużyny z całej Polski. XI Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów zostały zorganizowane przy współpracy z Urzędem Gminy Nieporęt i firmą GAZ-SYSTEM.

- W rywalizacji zespołowej liczy się przede wszystkim współpraca między zawodnikami. To jest klucz do sukcesu - mówił pomysłodawca zawodów, organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Jazda drużynowa na czas to emocjonująca i widowiskowa konkurencja. Bardzo cieszę się, że ta formuła rywalizacji staje się coraz bardziej popularna wśród amatorów MTB.

Rywalizacja w Nieporęcie rozegrała się w pięciu kategoriach: kobiety open, mix open oraz trzech męskich (juniorzy do 18 lat, elita 19-39 lat i masters 40+). Drużyny kobiet, juniorów, masters i mix miały do pokonania rundę liczącą 24 km. Natomiast elita mężczyzn ścigała się na trasie o długości 48 km (dwie pętle po 24 km).

W kategorii elita mistrzowski tytuł obroniła Catena Wyszków Świat Rowerów (Łukasz Góralewski, Kamil Kuszmider, Kamil Karwat, Przemysław Sarnacki). Na drugim miejscu uplasował się ASE Trek Gdynia (Łukasz Derheld, Michał Przybytek, Tomasz Repiński, Przemysław Ebertowski), a na trzecim MGG Dobry Kurs Team (Jarosław Bożeń, Dominik Lipiec, Rafał Rychlicki).

Najlepszą drużyną w kategorii mix open został Metrobikes.pl (Grzegorz Mazur, Maciej Wierzbowicz, Klaudia Cichacka, Tomasz Posadzy). Na drugiej pozycji finiszował Renault Team (Paweł Arciszewski, Jonasz Stelmaszyk, Klaudia Ostrowska, Robert Janecki), a na trzeciej T4B Bike Team (Adam Płoski, Arkadiusz Wyszkowski, Anna Ostrowska, Krzysztof Majkowski).

Rywalizację w kategorii masters wygrał broniący tytułu Renault Team (Arkadiusz Jusiński, Tomasz Skalski, Grzegorz Maleszka, Daniel Pepla). Druga na mecie była Catena Wyszków (Paweł Trzciński, Mirosław Bralewski, Wojciech Góralewski), a trzecie miejsce zajęły Podlasiaki (Michał Bojarczak, Tomasz Suhak, Paweł Kościelny, Sławomir Pomian).

Wśród kobiet złoto zdobył MIG Lejdis Team (Monika Grzebinoga, Małgorzata Kustra-Kapol, Izabela Dudek), wyprzedzając Adalight-Arealamp MCP Patnet Bike Team (Katarzyna Pakulska, Katarzyna Radziszewska, Izabela Kamińska) i Hell’s Angels (Katarzyna Skura, Joanna Sobczuk, Aleksandra Lach, Aleksandra Szaturska).

W gronie juniorów triumfował Huragan Wołomin (Kamil Lach, Maciej Petryszyn, Kamil Goszczyński, Paweł Wyczółkowski). Drugie miejsce zajął Warszawski Klub Kolarski (Jan Jaworski, Mateusz Trubisz, Patryk Rzepecki, Jan Kamela), a trzecie - Piękni i Młodzi (Adrian Wawer, Damian Oniśk, Filip Staniec, Cezary Król).