Tatra Road Race Podhalańskie ściganie za nami!

Emocje po tegorocznej edycji Tatra Road Race już opadły, choć nogi pewnie niejednego z nas jeszcze bolą po ukończeniu wyścigu.

Kolejny rok z rzędu można było spotkać się z wzorową i sprawną organizacją wyścigu, począwszy od zgłoszenia się w biurze zawodów po ustawianie w sektorach startowych.

Również podczas rywalizacji na trasie widać było ogrom pracy organizatora. Sam bufet na trasie zabezpieczało około 30 osób! Do tego 3 karetki, 10 ratowników medycznych, 11samochodów udostępnionych przez dealera Volvo Wadowscy z Krakowa, 6-ciu motocyklistów oraz osoby (strażacy, wolontariusze) rozmieszone na skrzyżowaniach, wyjazdach z posesji. 

Bufety - tutaj powinien powstać film instruktażowy dla innych organizatorów i nie mam tutaj na myśli tylko tych z naszego polskiego podwórka… Na bufecie każdy wiedział co ma robić i po co tam się znalazł! Do tego stopnia, że ludzie z obsługi bufetów, podawali bidony niczym obsługa na Tour de France! Gratulacje!

Udało się nam dowiedzieć ile „towaru” przewinęło się przez bufety te na trasie i na mecie:

Aby obsłużyć zawodników na lotnym bufecie i na mecie zabezpieczono 6000 litrów wody Cisowianka,120 kg proszku do izotonicznego Nutrixxion, 300kg bananów, 400kg arbuzów, 1500 drożdżówek. 220 kg makaronu, 250 kg pomidorów, 200kg mięsa – to są tylko najważniejsze produkty. I to wszystko dla 930 zawodników którzy stanęli na starcie!   

Oprócz świetnie zorganizowanego bufetu na najdłuższym dystansie umiejscowione były Premie Górskie Thule, których było aż 7 na trasie, oprócz tego na obu dystansach były Premie Specjalne: Rudy Project, Hotelu Bachledówka & Spa, POC, Puchary Wójta Szaflar i Czarnego Dunajca.

Wisienką na torcie była Premia Specjalna Extreme Red Bull, rozegrana na przedostatnim podjeździe, który niejeden zapamięta na długo…

Na najdłuższym 124km dystansie i ponad 3200 metrów przewyższenia, kolejny raz najlepszy okazał się Piotr Tomana, jako drugi na metę dotarł Damian Bartoszek, na najniższym stopniu podium stanął Adam Adamkiewicz.

Wśród Pań najlepsza okazała się Angelika Grabiec, na drugim stopniu podium stanęła Alina Myłka, jako trzecia zameldowała się na mecie Marzena Moniuszko.

Dystans 54km TOP3:

Mężczyźni:

1. Michał Fonał

2. Jakub Baszczyński

3. Adrian Krawczyk

Kobiety:

1. Karolina Kukuła

2. Kamila Biernat

3. Ewa Urbańska

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ

Fundatorem wszystkich nagród w kategoriach wiekowych oraz open był Specialized.

Poza rywalizacją, dzień wcześniej można było skorzystać z ciekawych prelekcji prowadzonych na sali konferencyjnej w Hotelu Mercure Kasprowy, a w miasteczku zawodów wystawcami expo byli min. Specialized, Thule, Volvo, X-Bionic, Ruby Project, POC, Northwave, Nutrixxion, Dmtex, Sports Camp,Wahoo Fitness Way2Champ, Lacomed, Source i to wszystko w dwa dni na Podhalu.

Już teraz zapraszamy wszystkich w przyszłym roku!

zdjęcia: Basia Dominiak, Wiktor Bubniak


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl