Wszędzie dobrze, ale w Dobrzyniu najlepiej

Szósty maraton Mazovii to debiut nowej miejscówki: urokliwego Dobrzynia nad Wisłą. Wiele uroku miała też przygotowana przez Cezarego Zamanę trasa – pod warunkiem, że ktoś lubi techniczne zjazdy i podjazdy oraz gustuje w XC.

Meldujący się w Dobrzyniu kolarze nie wiedzieli, czego spodziewać się po kolejnej odsłonie CisowiankaMazovia MTB Marathon. W rowerowym miasteczku dało się wyczuć atmosferę wyczekiwania i rosnącej z każdą chwilą ciekawości. Nikt z uczestniczących w niedzielnym maratonie nie miał jeszcze okazji przetestować nowej trasy, a sam dyrektor sportowy Mazovii, Cezary Zamana, umiejętnie budował napięcie wokół dobrzyńskiej niespodzianki.

Pierwsi na trasę wyjechali zawodnicy, którzy wybrali dystans Fit – pozbawiony najtrudniejszych elementów, ale nie pozbawiony pięknych fragmentów, w pełni ukazujących wyjątkowość Dobrzynia i okolic. Najwięcej emocji było na dystansach ½ Pro i Pro. Zwłaszcza ten ostatni oferował cały wachlarz wrażeń: ostry zjazd rodem z cross-country nad brzeg Wisły, ostre pedałowanie na skarpie czy wreszcie wyczerpujące ostatnie 3 kilometry, najeżone licznymi pagórkami. „Dobrzyń okazał się wyjątkowo gościnny, oferując mi wiele możliwości przygotowania ciekawej trasy. I z tej okazji skorzystałem, łącząc w tym maratonie klasyczne MTB, kolarstwo przełajowe oraz turystykę, czyli robiące niezapomniane wrażenie widoki na rozlewisko Wisły i tutejszą przyrodę” – zdradza Cezary Zamana.

Gościnność Dobrzynia, do którego CisowiankaMazovia MTB Marathon zawitała po raz pierwszy w swojej historii, wyraziła się także w zaangażowaniu lokalnych władz w przygotowanie zawodów. Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko objął imprezę swoim honorowym patronatem.

Zwycięzcą na dystansie Pro został Michał Przybytek (02:15:27). Za nim finiszował Jan Czapliński (02:16:08). Trzeci wjechał Kacper Cacko (02:16:30). Wśród kobiet najlepsza była Urszula Luboińska(02:38:30), za którą na metę wjechały Barbara Kleczaj(02:46:07) i Małgorzata Lutecka (2:51:20).Na dystansie ½Pro zwyciężył Dominik Jakubowski (01:10:34). Drugi był Jacek Rządca (01:10:56). Trzecie miejsce zajął Karol Rumsicki(01:11:01). Wśród kobiet najszybsza była Magdalena Kuszmider(01:28:36), za którą na metę wjechały Katarzyna Radziszewska ( 01:29:11) i Aleksandra Kapłon (01:32:56).

Na zmęczonych zawodników, zjeżdżających z trasy do pięknie ulokowanego miasteczka, czekało niemało atrakcji i możliwości relaksu. Począwszy od dobrze wyposażonego bufetu i smakołyków oferowanych przez regionalnych producentów zdrowej żywności, przez muzyczną oprawę grającego na scenie zespołu, a kończąc na rejsach po Wiśle i nagrodach od licznych sponsorów, wspierających CisowiankaMazovia MTB Marathon.

„Po tak ciepłym przyjęciu nie mam wątpliwości, że wrócimy do Dobrzynia. To miejsce ma w sobie jeszcze wiele potencjału do odkrycia. Chciałbym, aby o możliwościach okolicznych tras przekonało się jak najwięcej kolarzy, dlatego będę gorąco namawiał, by zaglądać tutaj nie tylko z okazji maratonu Mazovii, ale w trakcie całego sezonu” – podsumowuje Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne. I takiej rekomendacji warto zaufać.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl