Czas na góry. Bike Maraton w Polanicy - Zdroju

Polanica - Zdrój jest w kalendarzu Bike Maratonu praktycznie od zawsze. To tu kiedyś odbywały się edycje finałowe, a kiedy impreza przestała się mieścić na terenie polanickiego stadionu, przeniosła się do centrum miasta, zajmując na start i metę ulicę Parkową i rozlewając się po Parku Zdrojowym. Wiosenne spotkanie Bike Maratonu  z górami od lat odbywa się właśnie tu i jest to właściwie inauguracja nr 2, bo ta pierwsza, właściwa, odbywa się oczywiście w Miękini, ale górska - tylko w Polanicy. Tu wreszcie mamy to, co jest treścią MTB.

Bike Maraton w Polanicy - Zdroju już 12 maja. Start o 11:00.

Zapisy do tej edycji, jak i do całego cyklu trwają nieprzerwanie na stronie www.bikemaraton.com.pl, ale zgłosić się można nawet w dniu startu. Oczywiście im wcześniej, tym taniej, a warto również rozważyć zakupu któregoś z pakietów obejmujących 3,4,5 lub więcej edycji. Wiadomo - w hurcie będzie jeszcze taniej ;-). Bike Maraton dopiero się rozkręca, to dopiero druga impreza cyklu, a w tym roku w sumie odbędzie się 11 maratonów.

Polanica zawsze gromadzi na starcie rekordowe ilości uczestników i zgodnie z ideą Bike Maratonu każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie - elita walczy na głównym dystansie GIGA (75 km, 1700 m przewyższenia), do wyboru pozostaje jeszcze wymagający dystans MEGA (51 km) i oczywiście MINI (w Polanicy 26 km), będący z założenia wyścigiem dostępnym dla wszystkich, ale również takim, który jest okazją do mocnego krótkiego startu. Do tego mamy drugą edycję Sonko Kids Bike Maratonu, w którym mogą startować już przedszkolaki.

Tradycyjnie - biuro zawodów działa w Polanicy już w piątek od 17:00 do 21:00, a w dniu imprezy zaczyna pracę od 8:00.

Dzień po Bike Maratonie odbędzie się w Polanicy - Zdroju III Półmaraton Górski i Dziesiątka Staropolanki - inauguracja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg. Zapowiada się więc kolejny sportowy i aktywny kolarsko - biegowy weekend.

Siłą Bike Maratonu w Polanicy - Zdroju jest oczywiście lokalizacja, urokliwe centrum miasta, Park Zdrojowy, ale przede wszystkim trasa. Będzie więc okazja na odnowienie znajomości z Wiecznością i jej Strażnikiem, Drogą Stanisława, Mokrą Ścieżką i Piaszczystą Drogą. Będzie trochę kręcenia między Wietrznikiem i Kamienną Górą, trafi się na pewno jakiś sztywny podjazd i techniczny zjazd. Długie stokowe odcinki, na których powoli łapie się wysokość i ostre, kręte zjazdy. Będzie łagodnie w dół, będzie chwila wytchnienia na płaskim, będzie szeroko i wąsko. Będzie po kamieniach, kocich łbach, korzeniach i po bruku. To będzie po prostu Bike Maraton w Polanicy - Zdroju.

Zapisy, szczegóły, informacje na http://bikemaraton.com.pl


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Cyklokarpaty zdobyte!

    W dziesiątym tegorocznym wyścigu Cyklokarpaty kolarze CST 7R MTB Team wygrali wszystko, co było do wygrania.

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl