Dobry start w Przemyślu

Na starcie w Przemyślu stanęła doborowa stawka kolarzy, więc walka była bardzo zacięta. Tempo dyktowali zawodnicyekipy JBG2, którzy na początku sezonu są w bardzo dobrej formie.Team CST 7R nie odpuszczał, toteż na trasie było sporo ciekawych zwrotów akcji.

- Wyścig zaczął się zaraz po starcie pod pierwszą górę, gdzie po dwóch, trzech szarpnięciach zostało tylko kilku kolarzy. Po kolejnych atakach zawodników JBG, odpuściłem Karola Rożka, a tempo nieco spadło. Gdy zaczęliśmy z chłopakami powoli gonić, to znowu poszła kontra JBG i można powiedzieć, że w zasadzie przez cały wyścig ataków nie było końca. Końcówka mocno chaotyczna i ostatecznie nie udało się dogonić Rożka. Przyjechałem na trzeciej pozycji jeszcze za Adrianem Brzózką. Ogólnie dobry wyścig w dobrym tempie - relacjonuje Darek Batek.

Darek stanął na podium, a mniej szczęścia miał tym razem Jakub Najs.

- Cóż, dla mnie był to pechowy start… Pomyliłem trasę i ostatecznie zostałem zdyskwalifikowany. Sam wyścig był kolejnym pojedynkiem naszego teamu z ekipą JBG2. Od samego początku było duże tempo, dużo ataków i walki – mówi Kuba.

Słowa kolegów potwierdza Karol Kucięba, który wygrał klasyfikację na najdłuższym dystansie wśród zawodników bez licencji.

- Pierwszy mocny akcent zaraz po starcie po prostu mnie zatrzymał i samotnie musiałem gonić czołówkę. Jednak z każdym kilometrem z moją jazdą było coraz lepiej. Losy wyścigu tak się potoczyły, że w końcu razem z Michałem Neumannem dojechaliśmy do Darka i od razu zabraliśmy się do niwelowania przewagi jadącego przed nami Karola Rożka. Niestety, nie udało się. Darek dał radę wywalczyć 3. miejsce, a dla mnie był to kolejny udany start. Super poczuć się przydatnym na trasie dla naszego lidera i przy okazji zmieścić się w pierwszej dziesiątce - zawsze mała nagroda pocieszenia - mówi zadowolony Karol.

Na koniec komentarz najmłodszego w naszej drużynie Michała Kwiatka, którego występ cieszy szczególnie.

- Wyścig ukończyłem na 4. miejscu i były to dla mnie przełomowe zawody, ponieważ pierwszy raz przez cały wyścig mogłem cieszyć się z jazdy i jechać swoim tempem! To nie zmienia faktu, że dalej trzeba pracować nad formą – mówimłody zawodnik CST 7R.

Wyniki teamu CST 7R:

Rita Malinkiewicz 1.miejsce open /elita/,

Dariusz Batek 3.miejsce open /elita/,

Michał Neumann 8. miejsce open /elita/.

Karol Kucięba 1.miejsce w kategorii,

Michał Kwiatek 4.miejsce w kategorii.

Pozostali zawodnicy drużyny po problemach zdrowotnych i technicznych nie ukończyli wyścigu.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl