I szosowy Rajd w Pieninach Doliną Dunajca.

Już 1 maja 2018 odbędzie się I edycja rowerowego Rajdu Doliną Dunajca, który zapewni Wam wyjątkową trasę i atmosferę na mecie. O dobrą organizację imprezy zadba Tatra Cycling Events Cezarego Szafraniec, którą znacie z Tatra Road Race czy Nowy Targ Road Challenge. Dla odmiany Rajd Doliną Dunajca jest imprezą rekreacyjną dla każdego pasjonata "dwóch kółek", podczas której będziecie mogli miło spędzić czas na swoich jednośladach wśród innych pasjonatów "2 kółek".

Trasa poprowadzona jest malowniczą Doliną tytułowego Dunajca z Tatrami w tle, która zaczyna się w Krościenku n.Dunajcem w Pieninach, a zawita też nad jezioro czorsztyńskie, w Gorce, Beskid Wyspowy, kwitnące sady łąckie. Na trasie będziecie przejeżdżać obok zapory wodnej i zamku w Niedzicy, pojedziecie też wyjątkową drogą na Przełęcz Knurowską, gdzie na odcinku 5 km czeka na Was 49 zakrętów. Dystans ok. 94 km i 1500 metrów przewyższenia zapewni idealny trening o tej porze roku.

Dodatkowo podczas Rajdu dla żądnych wyzwań, organizator wyznaczył 3 odcinki, gdzie jako Challenge będziecie mogli sprawdzić na ile Was stać, aby wziąść udział w tej zabawie wystarczy mieć włączoną aplikację Strava. Na każdym odcinku 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn będzie zdobywało punkty do klasyfikacji końcowej, a najlepsze trójki otrzymają trofea sportowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Na zakończenie dekoracji odbędzie się konkurs z wiedzy o okolicy i trasy Rajdu dla wszystkich uczestników, w którym będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody. Na trasie rajdu i na mecie czekają na Was obfite bufety i pyszny ciepły posiłek przygotowany przez Karczmę Dunajec z Krościenka, która też będzie gościć uczestników na swoim pięknym terenie położonym nad samym Dunajcem.

Poza tym na mecie czekają na Was liczne atrakcje związane z Uroczystym Otwarciem Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce, które będą miały miejsce w tym dniu w Krościenku nad Dunajcem, które jest też współorganizatorem imprezy. Więcej informacji na stronie organizatora www.rajddolinadunajca.pl

Zapraszamy!


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl