Budżetowe nowości od Shimano

Po odświeżonej grupie Deore przyszedł czas na grupy niższe. Japończycy postanowili odświeżyć grupy Altus, Acera oraz Alivio przenosząc do nich kilka rozwiązań znanych z grup wyższych. Grupy te zyskały kilka usprawnień, żeby zachęcić potencjalnych pasjonatów kolarstwa górskiego do rozpoczęcia przygody z kolarstwem bardziej na poważnie.

Przemodelowaniu uległy korby Acera (FC-MT300-3) oraz Altus (FC-MT210-3/2). Od teraz mają jeszcze bardziej agresywny wygląd oraz wymienne zębatki. Całość została wykończona piękną czarną anodą. Korby dostępne będą fabrycznie z następującymi zębatkami 3x9 (44-32-22T i 40-30-22T) oraz 2x9 (36-22T).

O tym, że rozmiar ma znaczenie świadczą zmiany w piastach. Shimano zaprezentowało budżetowe piasty w standardzie BOOST czyli 110mm z przodu oraz 148mm z tyłu. Należeć do nich będą Alivio (HB-MT400-B/FH-MT400-B) oraz Acera (HB-MT200/FH-MT200-B).

Hamulce grupy Alivio (BL-MT400) zyskały nową, znaną z grup XTR, XT, SLX oraz Deore klamkę obsługiwaną dwoma palcami dla jeszcze większej kontroli i wygody użytkowania.

Klamka hamulcowa modelu Acera (BL-MT200/1) dostępna będzie z dźwignią wykonaną zarówno z aluminium jak i stali. Klamka w modelu Acera została jednak zaprojektowania do obsługi za pomocą trzech a nie dwóch palców. Klamka modelu Acera oferuje regulację jej odległości w zakresie aż 25mm (maksymalne oddalenie wynosi 75mm). Jej wymiary oraz kształt został zaprojektowany pod osoby z mniejszymi dłoniami oraz dzieci.

Przednia przerzutka Alivio (FD-M4020) oferuje jeszcze więcej przestrzeni od wewnętrznej strony i pozwala na zastosowanie w rowerze szerszych niż do tej pory opon. Nową przednią przerzutkę Alivio będziemy mogli przykręcić na wszystkie cztery możliwe sposoby.

Wszystkie przedstawione wyżej nowości dostępne będą w sprzedaży od czerwca tego roku.


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl