Sektor oraz inne nowości od Rock Shoxa

Marka Rock Shox zaprezentowała przeprojektowaną linię kilku widelców na nadchodzący sezon 2018. Jedne modele zostały przeprojektowane bardziej a inne mniej. Najbardziej odmłodzonym modelem został Sektor RL. Na sezon 2018 model ten wyposażony został w aluminiowe golenie górne o średnicy 32mm anodowane na czarno ( technologia Fast Black). Za amortyzację odpowiadała będzie sprężyna DebonAir. Widelec wyposażony został w sprawdzony w bojach tłumik Motion Control. Co ciekawe model Sektor RL dostępny będzie w także w standardzie BOOST. Na wzór modeli wyższych także i budżetowego Sektora będziemy mogli "tuningować" za pomocą systemu podkładek zmieniających objętość komory powietrznej zwanych "Bottomless Tokens". Model będzie ponadto kompatybilny z manetką OneLoc. Cena modelu Sektor RL oscylować będzie w granicach od 479 do 549€. W sprzedaży dostępny będzie od marca 2018.

Odmłodzona została także i Reba. Model ten od zawsze był synonimem niezawodności oraz jakości. Teraz z przeprojektowaną budową jego uniwersalność wzrosła jeszcze bardziej. Widelec będziemy mogli używać od XC po wypady na ścieżki górskie. Nowa Reba czerpie z technologii wprowadzonych i testowanych w takich modelach jak SID, Reba czy Revelation. Za tłumienie odmłodzonej Reby odpowiadać będzie Motion Control. W stosunku do modelu poprzedniego oprócz "kosmetycznych zabiegów konstruktorów" nowa Reba wyróżniać się będzie głównie nowym wyglądem oraz malowaniem. Cena wynosić będzie od 549 do 629€. W sprzedaży dostępna będzie od kwietnia 2018.

Nowy Recon RL stał się niejako synonimem stosunkowo dobrego działania za rozsądną cenę. Model na 2018 wyposaży został w stalowe golenie górne o średnicy 32mm anodowane na czarno (Fast Black). Zmodyfikowana konstrukcja pozwoliła na zastosowanie krótszych goleni górnych, dzięki czemu zaoszczędzono sporo na wadze. Widelec wyposażony został w tłumik Motion Control. Ponadto model wyposażony został w zmienione pokrętło kompresji oraz zatyczkę zaworu powietrza. Podobnie jak model Reba także i Recon przeszedł graficzny facelifting. Cena modelu oscylowała będzie w granicach od 279 do 349€. W sprzedaży dostępny będzie od marca 2018.

Kultowemu wręcz modelowi Judy także "się oberwało". I to od razu w dwóch wersjach. Jak to napisał producent "kto powiedział, że najniższe modele nie mają korzystać z najnowszych rozwiązań". Przeprojektowana budowa nowego modelu Judy jest jeszcze sztywniejsza oraz jeszcze lżejsza od poprzedniej. Dzięki technologii BOOST do widelca będziemy mogli założyć także opony w rozmiarze Plus do rozmiaru 2,8". Model wyposażony będzie w powiększone mocowanie piasty Torque Caps. Za tłumienie odpowiadał system Motion Control. Jak w całej odmłodzonej rodzinie także i Judy RL wyposażona będzie w aluminiowe golenie górne anodowane na czarno. Ponadto znajdziemy w niej przeprojektowane pokrętło kompresji oraz zatyczkę zaworu powietrza. Cena modelu oscylować będzie w granicach od 419  do 499€. Model dostępny w sprzedaży będzie od marca 2018.

Model Judy Silver w przeciwieństwie do modelu Gold różnił się będzie min. tłumikiem. W tańszym modelu zastosowano bowiem patent TurnKey. Model podobnie jak wyższy odpowiednik posiadał będzie górne golenie anodowane na czarno lecz w przypadku modelu Silver wykonane będą one ze stali. Widelec Judy Silver dostępny będzie w standardzie BOOST. Ponadto znajdziemy w niej przeprojektowane pokrętło kompresji, zatyczkę zaworu powietrza oraz zmienioną grafikę. Cena modelu Judy Silver wynosić będzie od 329 do 369€. W sprzedaży dostępny będzie od marca 2018.

Model Rock Shox 30 Gold zyskał jedynie kosmetyczne zmiany. Zaliczyć można do nich tłumik Motion Control, aluminiowe golenie górne (Fast Black), przeprojektowane pokrętło kompresji, zatyczkę zaworu powietrza oraz zmienioną grafikę. Cena modelu wynosić będzie od 389 do 489€. W sprzedaży model dostępny będzie od marca 2018.

Model Rock Shox 30 Silver jest uboższą wersją modelu 30 Gold. Zamiast tłumika Motion Control zastosowano TurnKey. Znajdziemy w nim jednak przeprojektowane pokrętło kompresji, zatyczkę zaworu powietrza oraz zmienioną grafikę.Cena modelu wynosić będzie od 189 do 229€. Dostępny w sprzedaży będzie od marca 2018.

W świecie ewolucji rowerowych skoki stają się dłuższe a ewolucje coraz bardziej zakręcone. Wszystkiemu temu sprostać musi sprzęt. W tym celu Rock Shox przeprojektował popularny model przeznaczony do różnego rodzaju ewolucji na rowerze. Model Pike DJ jest młodszym bratem modelu Pike. Model wyposażony został w 35mm aluminiowe golenie anodowane na czarno. Za amortyzację odpowiadać będzie sprężyna Solo Air a za tłumienie tłumik Charger. W modelu Pike DJ znajdziecie wszytko to co kochacie w modelu Pike lecz przeznaczone do bardziej karkołomnych ewolucji. Cena modelu wynosić będzie 939€. Nowy Pike DJ dostępny będzie w sprzedaży od kwietnia 2018.

Na koniec zostawiliśmy "grubszy kaliber". Odnowiony model Bluto RCT3 wyposażony będzie w tłumik Motion Control. Odświeżone zostanie także jego malowanie oraz grafika, aby upodobnić go do całej linii. Cena modelu wynosić będzie 769€. Odświeżony Bluto RCT 3 dostępny będzie od kwietnia 2018.

Model Bluto RL także doczekał się zmian. Za tłumienie odpowiadał będzie tłumik Motion Control, który połączyć będziemy mogli z manetką OneLoc. Podobnie jak w przypadku modelu RCT 3 także i model RL przeszedł "graficzny lifting". Cena modelu wynosić będzie 799€. Model dostępny będzie od kwietnia 2018.

Dystrybutorem marki Rock Shox na Polskę jest firma Harfa Harryson (http://harfa-harryson.com.pl ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl