Przełajowe MP: Turoboś i Konwa najlepsi w Koziegłowach

Marta Turoboś i Marek Konwa sięgnęli dziś w Koziegłowach po tytuły mistrzyni i mistrza kraju w kolarstwie przełajowym. 

Wyniki mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym 2018

W drugim dniu przełajowych mistrzostw Polski do walki o medale stanęli przedstawiciele kategorii juniorka i junior młodszy, junior, orliczka, orlik oraz elita kobiet i mężczyzn. Wszyscy oni rywalizowali na liczącej 2940 metrów rundzie wytyczonej w okolicach kompleksu sportowego przy ulicy Zamkowej. 

Pierwsze w korby stanęły juniorki młodsze, spośród których najlepsza okazała się Natalia Krześlak z LSKK Lityński Bełchatów, pokonując Wioletę Furtak z Mayday Team Lublin i Ewę Miłek z Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy. W zmaganiach ich rówieśników z kolei jako pierwszy do mety dotarł Szymon Pomian z UKS Wygoda Białystok, który znacząco wyprzedził Sebastiana Stachulę z KLKS Azalia Brzóza Królewska i Jakuba Musialika z Błękitnych. 

Jako kolejni do walki o medale ruszyli juniorzy. Tam wielkim faworytem był Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który przez cały sezon dominował na błotnych imprezach w swojej kategorii. Nie zawiódł i w Koziegłowach, gdzie sięgnął po złoty medal, pokonując w walce Nikodema Grzenkowicza (GKS Cartusia w Kartuzach) i Huberta Drobka (LKS Trasa Zielona Góra). 

W wyścigu kobiet do rozdania były dwa komplety medali - w klasyfikacji „open” elity i orliczek oraz drugi, dla samych orliczek. Po ostatnich startach wnioskować było, że Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) nie powinna mieć większych problemów z obroną mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem w Sławnie, jednak choroba i problemy techniczne „rozbiły” faworytkę, która zakończyła walkę na 4. miejscu. Nową mistrzynią kraju w kolarstwie przełajowym wśród kobiet została Marta Turoboś z Hurom LKK LUKS Slawno Accent, która pokonała najlepszą orliczkę tego dnia - Gabrielę Wojtyłę (Superior Zator). Miejsca na podium w klasyfikacji open dopełniła Barbara Borowiecka, a w zestawieniu młodzieżowym odpowiednio 2. i 3. miejsce zajęły Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK LUKS Sławno Accent) i Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia w Kartuzach).

Na finał do rozegrania pozostał wyścig mężczyzn open - elity i orlików. Kandydatem do sięgnięcia po szósty z rzędu złoty medal mistrzostw kraju CX był Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), ale spodziewać się było można, że Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin) będzie dla niego groźnym rywalem. I rzeczywiście - walka o złoto rozegrała się właśnie pomiędzy tą dwójką zawodników, choć ostatecznie Konwa nie dał sobie odebrać biało-czerwonej koszulki i na mecie zameldował się ponad pół minuty przed Miklerem. Najniższy stopień podium zajął Patryk Kostecki z Domin Sport, ale jego strata do zwycięzcy wyniosła ponad 2 minuty. Tuż za tą trojką finiszował Marceli Bogusławski (Wbatech Merx 7R), sięgając dzięki temu po najcenniejszy medal w kategorii U23. Obok niego na „pudle” stanęli Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) i Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia w Kartuzach).


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl