Sadłecka i Konwa wygrywają w Włoszakowicach

Podobnie jak w piątek w Lesznie, tak dziś na przełaju w Włoszakowicach najlepsi okazali się Magdalena Sadłecka i Marek Konwa.

Wyniki

W sobotnie popołudnie rozegrany został ostatni z wyścigów z kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego w 2017 roku  - Kolarski Wyścig Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice, stanowiący jednocześnie drugi z etapów Wyścigu "Cześć i Chwała Zwycięzcom" rozgrywanego z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Była to zarazem 12., przedostatnia już runda ORLEN Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Jeśli chodzi o wyścigi najmłodszych kategorii wiekowych - żakiń, żaków,  młodziczek i młodzików - to czołowe lokaty zajęte zostały dokładnie przez te same osoby, które triumfowały dzień wcześniej w Lesznie: Milena Banaszkiewicz i Gabriel Rogaczewski z LKS Trasa Zielona Góra, Milena Jędrzejak z MLUKS Victoria Jarocin oraz Kacper Hoppa z GKS Cartusia.

Sukces z poprzedniego dnia powtórzył także, w kateogrii juniorów młodszych Maksylimiam Grzenkowicz (GKS Cartusia), jednak najlepszą juniorką młodszą została tym razem Natalia Krześlak (LSKK Lityński Bełchatów).

W wyścigu open kobiet (elita+orliczki+juniorki), po zwycięstwo sięgnęła Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), która do mety dotarła na ponad 20 sekund przed orliczką Adrianną Stępniewską (KK Skan Bike Team Opoczno), a miejsca na podium dopelniła Barbara Borowiecka (KS Niewidomi Omega). Jako piąta z kolei finiszowała najlepsza z juniorek, Nicole Ostrojska (LKS POM-Spartherm).

Wyścig open mężczyzn (elita+orlicy) zakończył się bezdyskusyjnym triumfem Marka Konwy (Volkswagen Samochodu Użytkowe MTB Team). Aktualny mistrz Polski w przełaju wlepił ponad minutę swojemu największemu rywalowi - Bartoszowi Miklerowi (MLUKS Victoria Jarocin), a półtorej minuty starcił Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team), będący z kolei najlepszym z orlików. Wyścig juniorów obył się bez niespodzianki - wygrał w nim Piotr Kryński z Volkswagena.

W rywalizacji mastersów pierwsi metę przekraczali dziś m.in. Aleksander Gawryluk (Diversey Team), Andrzej Misina (GK Gliwice), Piotr Rakiewicz (GVT) i Mirosław Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team).


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl