Szczęśliwa Dolina Trzech Stawów dla CST MTB Team

Bardzo dobry występ zawodników CST MTB Teamu w przełajowym Pucharze Polski.

W V edycji wyścigu CX w Katowicach rozgrywanego w Dolinie Trzech Stawów, wystartowało dwóch przedstawicieli teamu CST: Michał Kwiatek i Michał Kucewicz, który tym razem wystąpił w podwójnej roli, czyli zawodnika i organizatora wyścigu. Do końca nie było wiadomo czy liczne obowiązki pozwolą Michałowi ścigać się w zawodach, ale ostatecznie udało się wszystko pogodzić.

Jak się okazało, decyzja o starcie była strzałem w dziesiątkę, bowiem Michał był bezkonkurencyjny w kategorii Masters I i tym samym odniósł podwójny sukces: sportowy i organizacyjny.

W Katowicach wystartował również Michał Kwiatek, który w sezonie 2017 upodobał sobie czwartą lokatę, więc dla nikogo nie może być niespodzianką jego miejsce tuż za podium – Michał już tradycyjnie był w swojej kategorii czwarty.

Walka o przetrwanie

Po krótkim, ale ciężkim zgrupowaniu w Borowicach ekipa LKK LUKS Sławno pojawiła się w niedzielę w Katowicach gotowa do startu w przełajowym Pucharze Polski.

Podczas zgrupowania trener Przemek Gierczak nie oszczędzał swoich podopiecznych, którzy mocno dostali w kość. Przed samym wyścigiem wszyscy zgodnie mówili, że nie spodziewają się wielkich osiągnięć, a raczej będą walczyli o przetrwanie na trudnej trasie. Wyniki osiągnięte przez zawodniczki i zawodników ze Sławna odzwierciedlają ich zmęczenie, ale z całą pewnością będzie tylko lepiej.

Wyniki:

Marta Turoboś – 9. w elicie, Agnieszka Szpocińska – 12. w elicie /9. U23/, Julia Zięba – 12. w juniorkach młodszych, Tomasz Budziński – 15. w elicie /5. U23/, Marcin Budziński – 17. w elicie /6. U23/, Arkadiusz Wach – 14. w juniorach i Michał Sapieja – 22. w juniorach.

Michał i Karol na pokładzie

Krystalizuje się skład CST MTB Teamu na sezon 2018.

W przyszłym roku w pomarańczowych barwach zobaczymy zarówno Michała Kucewicza, jak i Karola Kuciębę. Obaj zawodnicy są w drużynie CST od początku i miło nam ogłosić, że tak będzie nadal.

W naszym pierwszym sezonie Michał Kucewicz osiągnął kilka bardzo znaczących wyników. Przede wszystkim został wicemistrzem Polski w swojej kategorii w maratonie MTB oraz zdecydowanie wygrał w klasyfikacji generalnej cyklu maratonów Bike Atelier w kategorii M30, przy okazji plasując się tuż za Darkiem Batkiem w kategorii open.

– Przede mną kolejny sezon w CST MTB Team! Cieszę się z tego, że będę mógł kontynuować swoją kolarską przygodę właśnie w tej grupie. Mam nadzieję, że ambitny kalendarz startów pomoże mi w dalszym rozwoju i godnym reprezentowaniu ekipy, a przy okazji będziemy dobrze się bawić. Do zobaczenia na wyścigach.

W grupie CST nie mogło zabraknąć również Karola Kucięby, czyli dobrego ducha zespołu. Jednak, co ważniejsze, Karol jest przede wszystkim dobrym zawodnikiem, który w pierwszym sezonie Teamu został sklasyfikowany na trzecim miejscu w „generalce” kategorii elita cyklu Bike Atelier MTB Maraton oraz zajął trzecią pozycję w Horal Maratonie w słowackim Świcie – wyścigu rozegranym przy okazji Mistrzostw Europy.

– Idziemy do przodu! Ekipa jest świetna pod każdym względem, czuję się w zespole bardzo dobrze, więc oczywiście jestem zadowolony, że nadal będę częścią CST MTB Teamu. Zawsze 100 procent, nigdy mniej!


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl