Gran Fondo New York wjeżdża do Polski

  Globalny cykl zawodów kolarskich dla amatorów - Gran Fondo New York - zadebiutuje w Polsce! 27 maja 2018 roku odbędzie się pierwsza edycja GFNY Gdynia. Organizatorzy przygotowali 5 tysięcy pakietów startowych i dwie trasy – 80 km oraz 136 km. Ambasadorem imprezy został Zenon Jaskuła, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, trzeci zawodnik Tour de France i wicemistrz olimpijski z Seulu.

  Takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było. Miłośnicy kolarstwa doczekali się wreszcie klasyka kolarskiego wzorowanego na słynnych włoskich Gran Fondo. 

  - hasło reklamowe cyklu brzmi „Be a pro for a day”, a więc zostań profesjonalistą na jeden dzień – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution.

  - Jesteśmy przekonani, że GFNY Gdynia odpowiada na oczekiwania rynku i kolarzy. W mojej ocenie, w Polsce brakuje profesjonalnych zawodów kolarskich dla amatorów. Chcemy wykorzystać nasze bogate doświadczenie w organizacji dużych, międzynarodowych imprez i zaproponować miłośnikom kolarstwa wydarzenie robione z rozmachem i według najwyższych standardów organizacyjnych, do których przyzwyczailiśmy naszych klientów – dodaje. 

  Pierwsza edycja GFNY Gdynia odbędzie się 27 maja 2018 roku. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – 80 km (mediofondo) lub 136 km (granfondo). Trasy zostały poprowadzone po , na terenach powiatów wejherowskiego i kartuskiego. Start i meta zawodów na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Tam też powstanie miasteczko kolarskie i strefa expo, która będzie otwarta w dn. 26-27 maja. 

  Wszyscy uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym wysokiej jakości koszulkę kolarską i będą zobowiązani w niej wystartować.

  - To nowość na polskim rynku, ale GFNY jest czymś więcej niż tylko jednodniowym klasykiem kolarskim dla amatorów. Dla wielu kolarzy, GFNY jest stylem życia i poprzez koszulki mogą zamanifestować swoją przynależność do tej międzynarodowej społeczności – mówi Michał Drelich. 

  Radości z przyciągnięcia kolejnej międzynarodowej imprezy do Gdyni nie kryje Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

  - Gdynia konsekwentnie stawia na sport, a duże wydarzenia niosą za sobą ogromne korzyści dla miasta. To nie tylko międzynarodowa promocja, ale także rozwój ruchu turystycznego. Do Gdyni przyjadą tysiące zawodników i spędzą w naszym mieście kilka dni – mówi Marek Łucyk. - GFNY to także ciekawa propozycja dla mieszkańców. W ramach GFNY Gdynia odbędzie się szereg atrakcyjnych imprez towarzyszących, a wzdłuż trasy powstaną punkty kibicowania – dodaje.

  Ambasadorem wydarzenia został Zenon Jaskuła – jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii. 

  - W trakcie swojej długiej kariery sportowej miałem okazje uczestniczyć w wielu wyścigach na całym świecie. Chciałbym doczekać czasów, kiedy kolarstwo szosowe w Polsce będzie równie popularne, jak na przykład we Francji czy Włoszech. Tam amatorskie klasyki przyciągają na start nawet kilkanaście tysięcy osób. Robi to piorunujące wrażenie zarówno na zawodnikach, jak i na kibicach. Gorąco kibicuję organizatorom GFNY Gdynia, aby 27 maja na trasę wyruszył kilkutysięczny peleton w zielonych koszulkach – mówi Zenon Jaskuła.

  Organizatorem GFNY Gdynia i wyłącznym licencjobiorcą Gran Fondo New York w Polsce jest agencja Sport Evolution. Firma specjalizuje się w organizacji masowych imprez sportowych i stoi za takimi wydarzeniami, jak ONICO Gdynia Półmaraton, DOZ Maraton Łódź, Enea IRONMAN 5150 Warsaw czy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.gfnygdynia.pl


o autorze

Szymon Barczyk

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

 • Cyklokarpaty zdobyte!

  W dziesiątym tegorocznym wyścigu Cyklokarpaty kolarze CST 7R MTB Team wygrali wszystko, co było do wygrania.

  Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl