Już za kilka dni Mistrzostwa Świata w Eliminatorze MTB

Z każdym dniem zbliżamy się do występu Marty Turoboś na Mistrzostwach Świata XCE, które odbędą się w Chinach w dniach 9-12 listopada. Już dziś Marta oraz jej trener, Przemysław Gierczak, polecieli na miejsce, aby spokojnie przejść etap aklimatyzacji po zmianie strefy czasowej.

– Pamiętamy dokładnie, jak był miesiąc do wylotu, a to już dziś… – mówią zgodnie. – Jesteśmy gotowi, mamy ze sobą wszystko co trzeba, więc damy radę. Przygotowania w kraju zakończone, przed nami ostatnia prosta do najważniejszego startu – dodają.

Start Mistrzyni Polski XCE zaplanowany jest na 12. listopada. Już dziś wszyscy trzymajmy kciuki za Martę oraz drugiego reprezentanta kraju i tegorocznego Mistrza Polski XCE, Łukasza Szymczuka.

Niewiele zabrakło do medalu…

W weekend odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym.

W sobotę i w niedzielę w czeskim Taborze wystartowali najlepsi europejscy „przełajowcy”. Wśród nich Michał Kucewicz z CST MTB Teamu, który walczył w kategorii Masters 30-34 oraz reprezentanci Polski z Hurom Sławno Kellys Team, startujący w U23 Agnieszka Szpocińska oraz Marcin i Tomek Budzińscy.

Najpierw na starcie stanął Michał, któremu do medalu zabrakło jedynie 8 sekund. Na mecie kolarz CST był niepocieszony.

– Czwarte miejsce to wynik dużo poniżej moich oczekiwań. Tym razem wszystko zagrało, to znaczy wszystko oprócz moich nóg… Trudno, taki sport. Jedziemy dalej – mówi Michał.

Po sobotnich zmaganiach Mastersów, w niedzielę na starcie pojawili się zawodnicy i zawodniczki Elity, U23, juniorek i juniorów.

W kategoriach młodzieżowych Agnieszka Szpocińska ukończyła wyścig na 32. miejscu, natomiast Marcin i Tomek dotarli do mety odpowiednio na 34. i 36. miejscu.

Wszystkim dziękujemy za walkę.


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl