Udany weekend dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zaliczyli kolejny udany weekend: Marek Konwa zajął 4. miejsce w Toi Toi Cup C2 w Hlinsku,a Michalina Ziółkowska stanęła na podium ostatniego wyścigu z cyklu UCI MTB Marathon World Series.

Marek Konwa kolejny start w Toi Toi Cup C2 zakończył tuż za podium, na 4. miejscu. Michalina Ziółkowska wywalczyła drugą lokatę w La Tramun Singletrackmarathon, ostatnim tegorocznym wyścigu z cyklu UCI MTB Marathon World Series.

Marek Konwa – 4. miejsce w Toi Toi Cup C2 w Hlinsku

III edycja Pucharu Czech za mną. Dyspozycja coraz lepsza, ale tym razem zabrakło trochę szczęścia. Kilka razy byłem zmuszony zmieniać rower z powodu defektów - bywa i tak. Trasa bardzo ciężka fizycznie, strome zjazdy i podjazdy, które trzymały do samego końca... Ostatecznie, po dobrej gonitwie ukończyłem wyścig tuż za podium, na które dziś była duża szansa. Next time!

Michalina Ziółkowska – 2. miejsce w La Tramun Singletrackmarathon (UCI MTB Marathon World Series)


Na drugim miejscu ukończyłam ostatni tegoroczny wyścig z cyklu UCI MTB Marathon World Series - La Tramun Singletrackmarathon. Był to z pewnością wyjątkowy maraton ze względu na trasę, która w przeważającej części wiodła przez wymagające singletracki, a start usytuowany był kilkadziesiąt kilometrów od znajdującej się w Gironie mety. Zaczynaliśmy tuż po wschodzie słońca bardzo selektywnym 10km podjazdem. Podążałam za Alice Pirard (która ma duże doświadczenie zdobyte w PŚ w XC), ale kiedy wjechaliśmy w trudny, kamienisty singiel w dół, straciłam ją z pola widzenia. Traciłam ok. 2 minuty, jednak podjazdy w środkowej części pozwoliły mi odrobić straty i znaleźć się tuż za nią. Niestety, kiedy znów wjechaliśmy w kamieniste sekcje brakowało mi szybkości i ponownie straciłam kontakt. Końcówki nie udało mi się już nadrobić i ukończyłam wyścig na drugim miejscu. Tym pozytywnym akcentem kończę sezon startowy, teraz czas na odpoczynek i zbieranie sił na kolejny rok!


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl