Kilometry dla Olimpiad Specjalnych pod patronatem Hansgrohe

W sobotę, 30 września na terenie AWF Warszawa odbyło się kolarskie święto Olimpiad Specjalnych Polska wspierane przez Hansgrohe Polska. W Mazowieckim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych i towarzyszących mu rowerowych atrakcjach wzięli udział zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną, przyjaciele Olimpiad Specjalnych oraz mieszkańcy Warszawy.

Celem wydarzenia była popularyzacja kolarstwa. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w charytatywnym rajdzie rowerowym „Kilometry dla Olimpiad Specjalnych”, który odbywał się na dwóch dystansach; 5 i 20 km ścieżkami Lasu Bielańskiego.

Kolarstwo jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu wśród zawodników Olimpiad Specjalnych. „Olimpiady Specjalne Polska od ponad 32 lat przełamują stereotypy – pokazują, że nasi zawodnicy, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią osiągać sukcesy sportowe na poziomie krajowym i międzynarodowym. Pokazujemy też, że nasi sportowcy to po prostu wspaniali ludzie. Odczuwają radość, mają swoje ambicje i marzenia. Czasem trochę inaczej patrzą na świat, ale myślę, że taka inna perspektywa jest nam bardzo potrzebna.” powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Partnerem generalnym warszawskiej imprezy było hansgrohe, sponsor profesjonalnej grupy kolarskiej BORA - hansgrohe, w której jeżdżą m.in. medalista olimpijski Rafał Majka i trzykrotny Mistrz Świata w kolarstwie szosowym, Peter Sagan. „Zawodnicy Olimpiad Specjalnych to wspaniali ludzie. Jestem bardzo zadowolony, że możemy wspólnie cieszyć się kolarstwem.

Zapraszamy na rowery!” powiedział Robert Kamiński, Dyrektor Regionu Europa Północno-Wschodnia w Hansgrohe SE, który osobiście wziął udział w rajdzie na 20 km.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl