Dainese Scarabeo- innowacyjne ochraniacze dla dzieci

Pomimo wszechobecnych komputerów oraz smartfonów widzimy coraz większe grono dzieci pragnących dzielić pasję rodziców do kolarstwa. Z drugiej strony widzimy coraz większą grupę aktywnych rodziców, który pragną zaszczepić "kolarskiego bakcyla" w swoich "pociechach". Jednymi z podstawowych problemów aktywnego rodzica jest bezpieczeństwo oraz finanse. Często chcą zapewnić swoim dzieciom maksymalny poziom bezpieczeństwa lecz cena dobrej klasy ochraniaczy bywa wysoka. Wysoka szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że dziecko będzie się nimi cieszyło stosunkowo krótko. Wiadomo rośnie. Dlatego też rodzice często decydują się na zakup ochraniaczy o wiele tańszych. W efekcie czego są one dużo mniej komfortowe, a zapewniany przez nie poziom ochrony jest o wiele niższy. Niejako na przeciw owemu problemowi wyszła marka Dainese prezentując kolekcję Scarabeo. 

Ta włoska marka postanowiła zaprezentować kolekcję ochraniaczy rowerowych dla dzieci, które tak naprawdę będą rosły razem z nimi. Dzięki temu rodzic inwestując pieniądze w dobrej klasy ochraniacze nie będzie skazany na kolejny taki wydatek przykładowo za rok. Marka Dainese wykorzystała w tym celu dobrze znaną metodę krawiecką czyli "zaszewki". Nie są to jednak zwykłe zaszewki lecz ich zmodyfikowana wersja. Producent nazwał owy system Ribbo.

Kupując ochraniacze kupujemy je w wersji najmniejszej. Wraz ze stopniowym wzrostem dziecka co pewien czas należy odcinać kolejne odcinki zmodyfikowanych zaszewek. Dzięki czemu rozmiar ochraniaczy stopniowo się zwiększa. Dzięki takiemu zabiegowi dziecko będzie mogło się cieszyć wysokiej klasy ochraniaczami a my zaoszczędzimy trochę pieniędzy. 

W porównaniu do produktów dedykowanych dla dorosłych panele ochronne są o wiele miększe ponieważ masa dziecka oraz osiągane prędkości są o wiele mniejsze, a więc i potencjalna energia upadku jest o wiele niższa. Posiadają one 1 klasę ochrony (CE EN 1621.2 Level 1). W przypadku dzieci nie było konieczne zapewnienie wyższej 2 klasy ochrony.

Uzupełnieniem kolekcji są ochraniacze na łokcie oraz kolana z serii Scarabeo. W przeciwieństwie do spodenek oraz "zbroi" ochraniacze na kolana oraz łokcie nie posiadają systemu zaszewek ponieważ te elementy ciała człowieka pozostają w zasadzie niezmienne.

Ceny produktów linii Scarebo wyglądają następująco:

  • ochraniacz na kolana: $55
  • ochraniacz na łokcie: $55
  • spodenki: $75
  • kortka: $160

Dystrybutorem marki Dainese w Polsce jest firma Bicyklon (http://bicyklon.pl).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl