Chase czyli kamizelka rowerowa od Camelbaka

Amerykańska marka Camelbak zaprezentowała na sezon 2018 kilka zasadniczych nowości. Pośród nic możemy znaleźć między innymi mniejszą wersję prcaka K.U.D.U. o nazwie T.O.R.O. Jednakże największą nowością jest "kamizelka rowerowa" Chase. Marki, które w swojej ofercie posiadają kamizelki dedykowane cyklistom możemy policzyć na palcach jednej ręki. Tym bardziej zaskakuje posunięcie amerykańskiego gracza takiej renomy. Być może podobnie jak w przypadku modelu Palos początkowy sceptycyzm branży przerodzi się w hit sprzedaży.

Prototyp został pozytywnie przetestowany zarówno podczas wyścigów MTB jak również rowerów typu gravel. Kamizelka pierwotnie zaprojektowana do sportów biegowych została z powodzeniem po licznych przeróbkach zastosowana w kolarstwie.

Jednym z głównym punktów w procesie projektowania nowej kamizelki było umieszczenie systemu nośnego powyżej kieszonek koszulki kolarskiej, W rezultacie udało się osiągnąć kompromis odnośnie dostępności do kieszonek przy zachowaniu pojemności bukłaka na poziomie 1,5l (co wydaje się by zadowalającym poziomem dla 90% użytkowników). Jednocześnie całkowita pojemność kamizelki wynosi aż 4l. Jest to i mało i dużo. W porównaniu do klasycznych plecaków jest to nic. Jednakże, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że mamy do czynienia z "kamizelką", gdzie należy powiązać pojemność z jej prawidłowym rozłożeniem w kilku płaszczyznach otrzymujemy wynik w pełni zadowalający.


Praktycznie cały system nośny oraz tył zostały wykonane z bardzo miękkiej oraz dobrze wentylowanej siatki. Kamizelka posiada na w przedniej części dwie kieszonki zapinane na zamek, jedną kieszonkę otwartą oraz jedną kieszonkę na bidon. W tylnej części znajdziemy trzy kieszonki zapinane na zamek oraz komorę główną na bukłak z napojem.

Dane techniczne:

  • pojemność całkowita 4l (w tym 1,5l bukłak)
  • dostępne dla osób o klatce piersiowej w rozmiarach od 71 do 116cm (z możliwymi ochraniaczami)
  • użyte materiały: 420D Nylon Oxford, 210D HD Nylon Oxford

Dystrybutorem marki Camelbak w Polsce jest firma Larix ( http://larix.com.pl ).


o autorze

Szymon Barczyk

Powiązane galerie

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl