XII eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami!

W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna edycja Kellys Cyklokarpaty. Tym razem przenieśliśmy się do Rzyk, które były nowym punktem na mapie tych maratonów, ale jednocześnie jednym z bardziej wyczekiwanych przez wszystkich zawodników w sezonie, ze względu na trudną, typową górską trasę. Ciężkie podjazdy, techniczne zjazdy i spore przewyższenia (2863m na dystansie Giga), czyli prawdziwe zwieńczenie kolarstwa górskiego, które to przyciąga coraz większą ilość zawodników, chętnych do zmierzenia się z prawdziwą trasą MTB i sprawdzenia swojej kondycji.

Zachęceni świetną trasą i piękną pogodą, która tym razem dopisywała przez cały dzień, na starcie pojawiło się 392 zawodników w tym 37 kobiet, którym należą się wielkie brawa za zdecydowanie się na przejazd trudnego technicznie i wydolnościowo wyścigu.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (29,6 km), Mega (52,2 km) i Giga (69,9 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 1h 51min. 2 minuty po nim na mecie pojawił się Jan Miłek (SST Lubcza). Trzeci na metę wjechał Kamil Cygan (www.KamilCygan.pl | JSC Jasło) z czasem 1h 54min. Wśród kobiet zwyciężyła Maja Latawiec (HEAD TEAM Luboń Skomielna Biała), wyprzedzając rywalki aż o 15min i kończąc wyścig z czasem 2h 24min.Druga na metę wjechała Olga Sołtys (THULE - JMP), a trzeci pojawiła się Natalia Kmak (Truck Partner Zettransport Nowy Sącz) z czasem 2h 41 min.

Na dystansie Mega najlepszy okazał się Piotr Sajdak (Movimento UKS PG Wojnicz), wyprzedzają rywali o 9min i kończąc wyścig z czasem 3h 16min. Drugi na metę wjechał Sebastian Berger (Grupetto-Cyklopedia Gorlice). Trzeci pojawił się Krzysztof Celary (BIKEBOARD) z czasem 3h 27min. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Galewicz, która wyprzedziła rywalki aż o 30min i ukończyła wyścig z czasem 4h 21min. Po niej na metę wjechały Kamila Sowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) oraz Monika Podos (TTC MPEC Tarnów) z czasem 4h 51min.

Na dystansie Giga zwyciężył Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM), wyprzedzając rywali o 15min i kończąc wyścig z czasem 4h 25min. Jako drugi na metę wjechał Sebastian Opoka (CYCLO TRENER TEAM). Trzeci na mecie pojawił się Paweł Powroźnik (Baran Cycling Team) z czasem 4h 52min. Tym razem Panie postawiły na mniejsze dystanse, które na tej edycji były równie wymagające.

Organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania, zapewniając wszystkim uczestnikom urozmaiconą trasę prawdziwego MTB, z długimi podjazdami i technicznymi zjazdami, gwarantując tym samym  dużo adrenaliny i chęć do kolejnych startów w ich cyklu maratonów rowerowych. Po wyścigu na każdego zawodnika czekał również posiłek regeneracyjny w postaci ryżu oraz możliwość umycia roweru.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając udostępnionych urządzeń myjących.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w miasteczku zawodów. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o różnych poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu oraz tym razem pokazały wyjątkowy hart ducha i wolę walki. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, dyplom oraz maskotka ufundowana przez Hotel Czarny Groń.

Maraton Kellys Cyklokarpaty w Rzykach był pierwszą wrześniową edycją, która była jednocześnie pierwszym etapem konkursu BOMBA NIE WYBIERA. Kolejne etapy czekają zawodników w Szczawnicy (23 września) oraz w Wierchomli (30 września). Po pierwszy etapie, w konkursowej klasyfikacji generalnej wśród kobiet na pierwszym miejscu znajduje się Katarzyna Galewicz, natomiast wśród mężczyzn jest to Andrzej Jarosz.

Więcej informacji o konkursie BOMBA NIE WYBIERA > http://cyklokarpaty.pl/bomba-nie-wybiera/


Już 23 sierpnia Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, który tym razem odbędzie się w Szczawnicy. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/szczawnica/


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl