Edge 1030 oraz Vector 3 - gorące nowości od Garmina

Marka Garmin zaprezentował światu dwie nowości. Pierwszą z nich jest zaawansowany licznik rowerowy z funkcją nawigacji Garmin Edge 1030. Model ten jest następcą modelu Garmin Edge 1000. Model ten posiadał będzie fabrycznie wgrane rowerowe mapy z nawigacją typu zakręt po zakręcie. Wszelkie dane zobaczymy na sporym bo aż 3,5" kolorowym, dotykowym wyświetlaczu. Jak zapewnia producent dotyk działał będzie także w przypadku jazdy w deszczu czy korzystania z niego w rękawiczkach. Życie zweryfikuje. Ponadto nowy "garniak" wyposażony został w czujnik światła. Dzięki temu intensywność podświetlania ekranu uzależniona będzie od panujących warunków. Sprytne i konieczne zarazem. Tak wielki kolorowy ekran pożera przecież olbrzymie ilości prądu i bez inteligentnego systemu podświetlania nasz licznik "umarłby" zbyt szybko.

Model Edge 1030 jest kompatybilny z całą paletą urządzeń spod znaku Garmina. Mówimy tutaj oczywiści także o nowych pedałach z pomiarem mocy Vecotor 3, Vector 3S czy lampkach serii Varia. Bateria nowego modelu powinna starczyć na ok. 20h pracy. Ten czas możemy wydłużyć dwukrotnie podłączając specjalny battery pack. Battery pack oprócz tego, że wydłuży czas działania naszego urządzenia może także posłużyć do podładowania naszego telefonu komórkowego. Brzmi dobrze? W nowym modelu usprawniono kilka niedociągnięć z modelu 1000. Nowe menu w połączeniu z ekranem dotykowym jest intuicyjne oraz czytelne.

Jedną z nowości zaimplementowaną w modelu 1030 jest Trendline. Jest to funkcja wyznaczania trasy z punku A do B uwzględniająca "popularność" dróg. Synchronizując każdy nasz trening oraz przejażdżkę tworzymy wraz z innymi użytkownikami swoistą mapę popularności dróg oraz szlaków rowerowych. Pomysł może wydawać się dziwny lecz w nieznanym nam terenie jakaś droga, która na pierwszy rzut oka wydaje się być najkrótsza i najsensowniejsza może mówiąc kolokwialnie "wpuścić nas w maliny" i zmuszeni będziemy zawrócić. Za pomocą nowego modelu Garmina będziemy mogli ponadto odbierać powiadomienia z facebooka, sprawdzać pogodę czy wysyłać automatyczne smsy w razie wykrycia przez urządzenie wypadku. Urządzenie będziemy mogli powiązać z naszym kontem na takich serwisach jak Strava czy Best Bike Split. Cena modelu Garmin Edge 1030 w podstawowej konfiguracji wynosi 599€. Cena z czujnikami wynosić będzie 679€. W sprzedaży dostępny będzie pod koniec tego roku.

Z pełną specyfikacją możemy zapoznać się tutaj ( https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/567991#specs ).

Na koniec zapraszamy na krótki filmik promocyjny.

Drugą z nowości są ulepszone pedały z miernikiem mocy Garmin Vector 3. W stosunku do swojego poprzednika zmianie uległy dwie zasadnicze kwestie. Po pierwsze nowe pedały są o wiele niższe od poprzednika. Pod drugie pozbyto się paskudnie wyglądającego nadajnika wystającego na zewnątrz. Od teraz cała elektronika znajduje się w korpusie pedału. Wszystko ma jednak swoje dobre oraz złe strony. Poprawa wyglądu pociągnęła za sobą spadek aż o 25h czas na jaki starczy nam baterii. Naszym zdaniem warto było. 

Pedały dostępne będą w wersjach Vector 3 (pomiar obydwu nóg) oraz Vector 3s (pomiar tylko jednej nogi). Model Vector 3 mierzy: moc całkowitą, moc każdej nogi, kadencję, czas jazdy na stojąco, czas jazdy na siedząco oraz moment generowania największej mocy.

Deklarowana dokładność nowych pedałów wynosi aż 1%. Zobaczymy.  Model Garmin Vector 3s dostępny będzie w cenie 599€ ,natomiast model Vector 3 w cenie 999€. W sklepach powinny się pojawić pod koniec tego roku. Z pełną specyfikacją możemy zapoznać się tutaj ( https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/573589#specs ).

Na koniec zapraszamy na krótki film promocyjny.

Po więcej szczegół technicznych zapraszam na stronę ( http://www.garmin.com/pl-PL ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl