Vanquish - najszybszy szosowy kask od Giro

Marka Giro oficjalnie zaprezentowała światu swój najnowszy kask szosowy o nazwie Vanquish MIPS. Kask ten przyczynił się do zwycięstwa w tym roku w Mistrzostwach europy na szosie zarówno pośród kobiet jak również i mężczyzn. Ten aerodynamiczny kask do jazdy na szosie łączy w sobie takie cechy jak zaawansowana ochronę głowy, aerodynamikę oraz wygodę użytkowania.

"Marka Giro od zawsze była pionierem w kategorii aerodynamicznych kasków szosowych. Przez ponad 30 lat wprowadziliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań. Wierzymy, że model Vanquish jest naszym najlepszym kaskiem szosowym w historii" powiedział Scott Junker ( Produkt menager ds. kasków Giro). Kask był wielokrotnie unowocześniany oraz testowany w ośrodku The Dome (dział badawczo rozwojowy ds. kasków znajdujący się w Scotts Valley).

Jedną z najistotniejszych innowacji jakie znalazły się modelu Vanquish jest opatentowana technologia TransformAir. Polega ona na zastosowaniu pewnych tricków, dzięki czemu powietrze opływa oraz przepływa przez wnętrze kasku w taki a nie inny sposób. Dzięki zastosowaniu technologii TransformAir w znaczący sposób udało się zredukować generowany opór powietrza. Model Vanquish posiada o 8% mniejsze opory powietrza w stosunku do modelu Giro Air Attack, i aż o 14% w stosunku do Giro Synthe.

Drugim ważnym krokiem naprzód i ściślejsza współpraca z firmą MIPS produkującą wkładki redukujące siły działające na mózg podczas upadków pod kątem. Wynikiem tej współpracy jest zintegrowanie wkładki MIPS wraz z systemem wiązania kasku Roc Loc Air.

Kolejną bardzo ważną kwestią różniącą najnowszą konstrukcję marki Giro od konkurencji jest zastosowanie technologii Progressive Layering. Polega ona na zastosowaniu w całej objętości kasku pianki o różnej gęstości w zależności od miejsca położenia. Dzięki temu możliwe jest lepsze pochłonięcie energii jeszcze większego spektrum możliwych rodzajów upadków.

Ostatnią z najważniejszych nowych technologii zastosowanych w kasku jest WindTunnel™ Ventilation. Polega ona na jeszcze płynniejszym przepływie powietrza przy powierzchni głowy kolarza. Dzięki temu z jednej strony zwiększono stopień wentylacji a z drugiej strony zmniejszono opory powietrza. Model Vanquish posiada o 7% skuteczniejszą wentylację niż model Giro Attack oraz o 1% w stosunku do 1% of Synthe.

Dane techniczne modelu Vanquish MIPS:

 • zastosowanie technologii TransformAir™
 • zastosowanie technologii EPS
 • połączenie zapięcia Roc Loc Air z wkłądką ochronną MIPS
 • osłona przeciwsłoneczna marki Zeiss mocowana za pomocą technologii Magnetic Vivid™
 • możliwość przypięcia osłony na kasku - Stealth shield dock
 • mocowanie okularów w przedniej części kasku
 • antybakteryjne wkładki wewnętrzne
 • dostępne rozmiary S, M, L SuperFit sizes
 • dostępne w sześciu kolorach
 • cena 279€

Dystrybutorem marki Giro w Polsce jest firma AMP ( http://www.amppolska.pl ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl